laperla Skrevet 4. januar 2012 #1 Skrevet 4. januar 2012 Hei, Beklager enda en bh tråd ... Mitt spørsmål er som følgende; jeg bruker idag strl. 70H i bh hos Change... Er godt fornøyd med bhene jeg kjøper der. Men det er en ting... Utvalget er litt snevert. Jeg ser så mange flotte og snasne bh´ er som jeg så gjerne skulle hatt. Ta f.eks. denne artikkelen om smarte løsninger til ulike plagg, eller snasent retro undertøy eller disse fine sakene... Blir så fristet, og irritert. De færreste undertøysettene kommer fra spesialbutikker. Mener å ha hørt at det selv bruker som i mitt tilfellet H cup og 70 i omkrets, så tilsvarer cupen i realiteten en mindre størrelse? Stemmer dette? I såfall, hvilken størrelse kan være passende for meg? Finnes det en tabelloversikt? Jeg hadde blitt kjempe glad for tips.
Gjest Swarovski Skrevet 4. januar 2012 #2 Skrevet 4. januar 2012 Altså. Jeg skjønner ikke helt spørsmålet ditt. Du bruker 70H hos Change. Omkretsen er jo ikke så forskjellig fra merke til merke. (Men hvis du har prøvd mange nok BH'er på change, så vet du jo at det er litt forskjell på de forskjellige "merkene". Altså, noen blir litt vel stramme. Jeg bruker 70H selv, men i noen tilfeller kan jeg gå opp til 75G. Altså opp i omkrets fører til mindre cup) Cupstørrelsen er litt forskjellig i forhold til hvor merket kommer fra, etter hva jeg har forstått. Dvs, change har størrelsene: A,b,c,d,dd,e,f,g,h..., Mens f.eks freya har størrelsene: a,b,c,d,dd,e,f,ff,g,gg... Altså tilsvarer 70H i change, 70G i freya. Kikket så vidt innom webshop'en til triumph. Virker jo som om de har noen i store størrelser, men ikke akkurat mange nei. Mulig det er bedre utvalg i butikkene??
Evelyne Skrevet 4. januar 2012 #3 Skrevet 4. januar 2012 Alla underklädesbutiker har sina egna mått och tabeller så det är bara att kolla upp där du vill köpa.
laperla Skrevet 4. januar 2012 Forfatter #4 Skrevet 4. januar 2012 Altså. Jeg skjønner ikke helt spørsmålet ditt. Du bruker 70H hos Change. Omkretsen er jo ikke så forskjellig fra merke til merke. (Men hvis du har prøvd mange nok BH'er på change, så vet du jo at det er litt forskjell på de forskjellige "merkene". Altså, noen blir litt vel stramme. Jeg bruker 70H selv, men i noen tilfeller kan jeg gå opp til 75G. Altså opp i omkrets fører til mindre cup) Cupstørrelsen er litt forskjellig i forhold til hvor merket kommer fra, etter hva jeg har forstått. Dvs, change har størrelsene: A,b,c,d,dd,e,f,g,h..., Mens f.eks freya har størrelsene: a,b,c,d,dd,e,f,ff,g,gg... Altså tilsvarer 70H i change, 70G i freya. Kikket så vidt innom webshop'en til triumph. Virker jo som om de har noen i store størrelser, men ikke akkurat mange nei. Mulig det er bedre utvalg i butikkene?? Takk for svar. Mulig jeg formulerte meg en smule dårlig. Mitt spørsmål er rett og slett om det finnes en slik tabelloversikt over hvilken bhstørrelse som passer meg, som vanligvis bruker større størrelse enn hva som finnes i kjedebutikkene. H vis jeg f.eks. går inn i Lindex eller H&M og prøver, tenker jeg at det er naturlig at jeg ser etter den største cupen som finnes tilgjengelig. DD i H&M og F hos Lindex. Velger å holder meg til samme omkrets, da dette virker logisk i mine ører. Er det her jeg gjør feil?
Perelandra Skrevet 4. januar 2012 #5 Skrevet 4. januar 2012 (endret) Cup-størrelsene varierer mellom de ulike størrelseskalaene. Her er en tabell som viser de ulike størrelsene i forhold til hverandre. Change bruker euroskalaen og har har ikke "dobbeltbokstavene" FF, GG og HH slik som de UK-størrelsene har. Derfor når de raskere ut i alfabetet. Jeg tror neppe kan du neppe finne noe i kjedebutikker. Selv om du går ned en eller to cup-størrelser er det ikke mye å finne. Lindex har noen få BH'er i F-cup, men utvalget er lite. Anbefaler deg ellers å ta en titt på Figleaves. Her er det rikelig utvalg i alle størrelser. EDIT: Ser at TS svarte mens jeg skrev dette innlegget Endret 4. januar 2012 av Perelandra
Gjest Swarovski Skrevet 4. januar 2012 #6 Skrevet 4. januar 2012 Vel. Hvis du går høyt nok opp i omkrets, så vil du jo finne en cup som passer. Men da vil jo ikke omkretsen passe i det hele tatt, og du er like langt. Nå er det endel år siden sist jeg prøvde å skvise meg inn i en BH fra H&M og Lindex. H&M vil jeg tippe du ikke har noen mulighet for å komme inn i. Men muligens du er heldig hos lindex, hvis stoffet i BH'en er ekstremt tøyelig. (Altså, nå går jeg ut fra mine egne pupper, siden vi har lik størrelse. Men vi trenger jo ikke å ha helt like pupper for det. Mulig dine passer bedre i lindex bher ) Det er jo bare å prøve. Men jeg ville ikke hatt noe særlig håp i kjedebutikker hvis du vil ha en BH som sitter perfekt og behagelig hele dagen. Og selv om det ikke er like mye fint/søtt/sexy hos spesialbutikker, så finnes det jo endel rundt omkring. Du er vel ekstra heldig hvis du bor i oslo. Problemet er jo selvsagt at det koster endel mer enn hos HM.
Zakuro Skrevet 5. januar 2012 #7 Skrevet 5. januar 2012 Sorry at jeg invaderer tråden din, men jeg har alltid lurt på om størrelsen på cup'en også har med formen på brystene å gjøre? Jeg kan ikke si jeg synes jeg har så forferdelig store bryster men likevel må jeg bruke 75D, har tilogmed noen bh'er i 75H. Min mor har veldig store bryster og hun bruker samme cup:P Synes det bare er så rart
Perelandra Skrevet 5. januar 2012 #8 Skrevet 5. januar 2012 Sorry at jeg invaderer tråden din, men jeg har alltid lurt på om størrelsen på cup'en også har med formen på brystene å gjøre? Jeg kan ikke si jeg synes jeg har så forferdelig store bryster men likevel må jeg bruke 75D, har tilogmed noen bh'er i 75H. Min mor har veldig store bryster og hun bruker samme cup:P Synes det bare er så rart Cupen har ikke noe med formen på brystene å gjøre, men det henger sammen med omkretsen. Hvis din mor bruker samme cup som deg, men har større bryster, må det bety at hun har større omkrets på BH'en enn deg.
minienthe Skrevet 5. januar 2012 #9 Skrevet 5. januar 2012 Og selv om det ikke er like mye fint/søtt/sexy hos spesialbutikker, så finnes det jo endel rundt omkring. Du er vel ekstra heldig hvis du bor i oslo. Problemet er jo selvsagt at det koster endel mer enn hos HM. har du tips til butikker i oslo ?
Gjest Swarovski Skrevet 5. januar 2012 #10 Skrevet 5. januar 2012 (endret) har du tips til butikker i oslo ? Nei, dessverre bor jeg ikke i oslo. Men jeg har sett endel andre som linker til butikker i oslo på dette forumet. Edit: Bla. i denne tråden http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=617434 Endret 5. januar 2012 av Swarovski
Gjest Swarovski Skrevet 5. januar 2012 #11 Skrevet 5. januar 2012 Anbefaler deg ellers å ta en titt på Figleaves. Her er det rikelig utvalg i alle størrelser. Hvordan er denne butikken i forhold til levering og returer? Jeg har til nå vært skeptisk til netthandel, siden jeg sliter såpass å finne perfekte bher, selv i butikken. Men hadde vært kjekt med litt større utvalg, og litt hyggeligere priser
Zakuro Skrevet 5. januar 2012 #12 Skrevet 5. januar 2012 Cupen har ikke noe med formen på brystene å gjøre, men det henger sammen med omkretsen. Hvis din mor bruker samme cup som deg, men har større bryster, må det bety at hun har større omkrets på BH'en enn deg. Ja, hun har større omkrets, men jeg har nå møtt kvinner med 70D, mindre omkrets enn meg, og brystene deres er mye større enn mine. Men kanskje brystene mine bare ser mindre ut fordi jeg er atletisk?
minienthe Skrevet 5. januar 2012 #13 Skrevet 5. januar 2012 Nei, dessverre bor jeg ikke i oslo. Men jeg har sett endel andre som linker til butikker i oslo på dette forumet. Edit: Bla. i denne tråden http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=617434 takker
Suzy Skrevet 5. januar 2012 #14 Skrevet 5. januar 2012 Ja, hun har større omkrets, men jeg har nå møtt kvinner med 70D, mindre omkrets enn meg, og brystene deres er mye større enn mine. Men kanskje brystene mine bare ser mindre ut fordi jeg er atletisk? Eller så er de mindre enn deg (de som har mindre omkrets) og deres bryst ser relativt sett større ut på dem fordi de har mindre overkropp...
AnonymBruker Skrevet 5. januar 2012 #15 Skrevet 5. januar 2012 Jeg er også veldig smal med boobs som jeg synes er for store for kroppen min. Har forlengst gitt opp å kjøpe undertøy på kjedebutikkene. Samtlige er for store rundt kroppen og har for små cups. Anbefaler et merke som heter freya. Der går omkretsen rundt helt ned til 60!
Gjest Blondie65 Skrevet 5. januar 2012 #16 Skrevet 5. januar 2012 Har dere hørt om Bravissimo? Anbefales varmt. Jeg kjøper alle mine BH'er derfra. Jeg har vært i butikken deres ved Oxford Circus og fått tilpasning, og siden har jeg bestilt på nettet. Hvis du likevel skal til London om ikke alt for lenge så kan jo dette være en måte å kombinere netthandel med tilpasning.
kaffira Skrevet 6. januar 2012 #17 Skrevet 6. januar 2012 jeg har H i change, men E eller F i andre butikker... så virker som change er veldig små i cupen. og ofte litt størrre i omkrets.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå