Gjest Lauri Skrevet 20. desember 2003 #1 Skrevet 20. desember 2003 Lurere på om noen kan hjelpe meg ang. størrelse :D . Skal kjøpe klær til en gutt på på 15-16 mnd, og trenger litt hjelp fra dere. Burde nok kjøpt klær i størrelse 86, men nå har det seg slik at gutten er ganske liten. Mål fra ettårskontrollen er 75 cm og 8 kg. De klærne jeg kjøper nå skal alle brukes i en spesiell anledning, og alt innen en mnd, så derfor vil jeg heller kjøpe strørrelse 80 hvis dette passer nå. Dere som har (eller har kjennskap) til gutter som er litt små, hvilken størrelse ville dere kjøpt? Som dere ser så har jeg litt dårlig peiling på dette her :o Vennlig hilsen Lauri
Redhead Skrevet 20. desember 2003 #2 Skrevet 20. desember 2003 Minsten min er 17 mnd og bruker mye 86, men også en del 80 (som er akkurat passe for øyeblikket). Han er heller ikke særlig stor (rundt 80 cm nå). Det kommer jo litt an på hva det er du skal kjøpe også da. Selv har jeg kjøpt strikkavest og finskjorte til jul i str. 92 (så kan han bruke det i bursdager utover våren også). Litt stort, men skjorta bretter jeg bare opp nederst på armen, og vesten var ikke mye for stor. Tror jeg ville ha kjøpt 86, synes selv det ikke har noe å si at det er littegran for stort. Men spør i butikken også, de kan sikkert hjelpe deg :D !
Grooo Skrevet 20. desember 2003 #3 Skrevet 20. desember 2003 Har en nevø på snart 14 måneder som ser ut til å passe inn i størrelse 80 en god stund til...
Amidala Skrevet 20. desember 2003 #4 Skrevet 20. desember 2003 Ville gått for størrelse 80 jeg. Syntes ikke det er så vakkert når klærne henger på ungen. Min sønn er ca den str. du beskriver og han bruker 80.
Gjest Tex Skrevet 20. desember 2003 #5 Skrevet 20. desember 2003 Kommer helt an på hvor du kjøper klærne. På H&M er klærne større i str enn fex på Lindex.
Gjest Anonymous Skrevet 20. desember 2003 #6 Skrevet 20. desember 2003 Jeg ville kjøpt 86. Har en på 15 mnd som har brukt 86 kjempelenge. han er nå bare 79,5. Synd å kjøpe klær som blir for små fort. Ungene vokser i rykk og napp. Så plutselig kan han vokse mye.
Snorkie Skrevet 21. desember 2003 #7 Skrevet 21. desember 2003 Vi har ei jente på 16 mnd, og hun bruker hovedsaklig str. 80 noe 86. Jeg hadde også gått for 86. Noen plagg i 80 kan allerede være for små, og det er greit å ha noe som kan brukes fremover. En runde i tørketrommelen, så krymper plaggene ofte litt også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå