Gå til innhold

Lage matpakke kvelden før


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som lager matpakke kvelden før, hvordan oppbevarer dere den i kjøleskapet slik at brødet ikke blir tørt eller "soggy"?

Trenger noen tips, må rett og slett begynne med å lage matpakken kvelden før, men er veldig grønn på det der :sjenert:

Skrevet

Brødet mitt forandrer seg ikke. Jeg smør ikke på myke pålegg. da tar jeg litt oppi en liten matboks isteden og smører på rett før jeg spiser på pauseromet. Men sånn salami/kjøtt/hvitost/brunost pålegg går greit å smøre på kvelden på. Så skjærer jeg opp paprika og agurk ved siden av skiva også kvelden før. Oppi en tupperware boks og det har gått bra i åresvis ;)

Skrevet

Det der gjør jeg aldri, for maten smaker anderledes når den blir smurt kvelden i forveien.

Er det virkelig et stort ork å stå opp fem små minutter før og smøre nista si på morran? Fersk niste er det aller, aller beste. :)

Skrevet

Jeg vil nok tro at vi voksne folk får lov å bestemme selv når vi vil smøre matpakken vår :P

Skrevet

Det der gjør jeg aldri, for maten smaker anderledes når den blir smurt kvelden i forveien.

Er det virkelig et stort ork å stå opp fem små minutter før og smøre nista si på morran? Fersk niste er det aller, aller beste. :)

Jeg trykker faktisk heller på slumreknappen en ekstra gang ja :fnise:

Gjest True Khaleesi
Skrevet (endret)

Jeg smører alltid matpakker kvelden før, til min samboer og til sønnen vår (ikke til meg selv :gjeiper: ). Det fungerer helt fint, og jeg legger papir mellom hver brødskive, har de oppi matbokser og der står de natta over :)

Ed.: Har de oppi brødposer i tillegg. ;)

Endret av True Khaleesi
Skrevet

Jeg bruker matpapir, og synes det er helt ok. Brødskiver i matpakka blir aldri gourmetmat uansett.

Skrevet

Jeg pakker stabelen med skiver i gladpack, samme med grønnsakene. Legger ikke grønnsaker rett på skiva. og passer på at matpakken i seg selv er så fristende at det ikke gjør noe at den er laget kvelden før.

Skrevet

Jeg har heller ikke kjøpt brød i matpakka mi :) Lager speltbrød med masse korn oppi. Så det kan jo være grunnen at den holder seg greit over natten. Selvet brødet er hardere og mere å tygge i ;)

Skrevet

Har det i gjennomsiktig plastpose.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...