JonSnow Skrevet 19. desember 2011 #1 Skrevet 19. desember 2011 I romantiske filmer fra Hollywood møter hun og ham alltid hverandre på en original og uventet måte, han (det er som regel han) har umiddelbart en genial replikk på lager, og så går det veien. Det fins selvsagt variasjoner, men dette er hovedregelen. Så spør jeg dere jenter: Selv om du kanskje liker å se slike filmer, hvordan tror du at du hadde reagert om en gutt prøvde dette i virkeligheten? Jeg tror at faren er stor for at det ender som med Banshee i X-men first class når han prøver å sjekke opp ei jente mens de står foran akvariumet. Nok snakk, jeg skal komme til poenget: En gang jeg tok T-banen til Frognerseteren for å gå på ski var det masse andre folk i vognen. Like ved siden av meg satt det en jentegjeng på tre stykker, og hun ene hadde et utseende som traff meg rett i hjertet. Hun var ingen modellskjønnhet, men hun var absolutt pen på en naturlig måte uten hjelp av sminke. Jeg måtte konsentrere meg for å ikke la blikket gli bort til henne for ofte. Det er ikke mange jeg liker umiddelbart, men hun hadde både et utseende jeg likte, pluss at hun likte å stå på ski, noe jeg også er veldig glad i. Jeg er så sjenert at tanken på å sjekke opp ei jente som er alene får meg til å kaldsvette. Å sjekke opp ei som er sammen med venninner er totalt utelukket. Men anta som et tankeeksperiment at du, jente, var den som satt på T-banen der og skulle på skitur, og så kommer det en gutt med en i det minste bedre kommentar enn i linken ovenfor. La oss også anta at du er singel. Hvordan reagerer du? Synes du han er en snåling eller enda verre, eller kunne du tenke deg å slå følge med ham hvis dere begge skal til Kikut?
AnonymBruker Skrevet 19. desember 2011 #2 Skrevet 19. desember 2011 Hvis han hadde utstråling og glimt i øyet kan det hende jeg hadde blitt med. Men jeg hadde antagelig blitt utrolig flau (for jeg er sjenert jeg og) hvis du spurte meg om det foran venninnene mine..
Becka Skrevet 20. desember 2011 #3 Skrevet 20. desember 2011 Jeg er nok en håpløs "hollywood" romantiker og hadde nok satt veldig pris på å sjekket opp på en slik måte, i stedet for den typiske "på byen " sjekkingen. Men nei, jeg tror ikke dette skjer veldig ofte, nettopp pga av at man ikke tør. Og, om det så skjer, for det har faktisk skjedd at jeg har opplevd å møtt menn som det bare har vært en helt utrolig kjemi med fra første øyekast. Man blir bare slukt i mot hverandre, og har bare øyne for hverandre. Det er ikke så ofte det skjer på den måten, så når det skjer, er det som på film! MEN, på film så har man jo en periode i filmen hvor den ene eller andre driter seg ut, og det skjer en konflikt. Dette skjer ofte også i virkeligheten. MEN ( igjen ) forskjellen er at på film ender de alltid opp sammen igjen. True Love osv.. DET er ikke tilfelle i virkeligheten, i allefall uhyrlig sjeldent.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå