Mynona Skrevet 23. januar 2013 #2661 Skrevet 23. januar 2013 Jeg lærte i helgen at potetgullposer er plastikk. Og jeg som trodde det var ett eller annet metallisk i de, så jeg har ikke sortert de sammen med plast! Det burde forsåvidt vært et merke på all matemballasje som forklarte i hvilken kategori de skal sorteres. 8
Klematis Skrevet 23. januar 2013 #2662 Skrevet 23. januar 2013 Jeg lærte i helgen at potetgullposer er plastikk. Og jeg som trodde det var ett eller annet metallisk i de, så jeg har ikke sortert de sammen med plast! Det burde forsåvidt vært et merke på all matemballasje som forklarte i hvilken kategori de skal sorteres. Det er da slike merker på det meste av emballasje. Og hvertfall på chipsposene i skapet her ;-) En trekant av piler med bilde av en plastpose og en plastflaske i, og en trekant av piler hvor det står PP (=polypropylen, en type plast) under.
Mynona Skrevet 23. januar 2013 #2663 Skrevet 23. januar 2013 Det er da slike merker på det meste av emballasje. Og hvertfall på chipsposene i skapet her ;-) En trekant av piler med bilde av en plastpose og en plastflaske i, og en trekant av piler hvor det står PP (=polypropylen, en type plast) under. Aha.. de har jeg ikke sett før... da må jeg lære meg kodene da. Hva betyr en runding med en pil inni som går rundt på en måte? Og hva med en trekant laget av piler? Det var bare maisboksen av de jeg sjekket som hadde bilde av blokkbokser inni. Resten var bare sånne andre tegn som jeg beskriver.
Klematis Skrevet 24. januar 2013 #2664 Skrevet 24. januar 2013 Den rundingen av piler aner jeg ikke. Tror kanskje det betyr at det går an å resirkulere uten å si noe mer spesifikt. De trekantene av piler har vel som regel et symbol eller noen bokstaver inni/under? Burde finnes en oversikt et sted.
Klematis Skrevet 24. januar 2013 #2665 Skrevet 24. januar 2013 Her er en oversikt over merkingen: http://www.grontpunkt.no/html/emballasjemerking Og det finnes en super side som viser hva som skal i hvilken dunk i akkurat din kommune (stor forskjell fra kommune til kommune). Jeg TROR det er denne, men den virker absolutt ikke på telefonen min. http://www.sortere.no
Pringle Skrevet 28. januar 2013 #2666 Skrevet 28. januar 2013 At det er fire statuer og ikke seks på Ankerbrua/Eventyrbrua, og at alle har som motiv en person i ferd med å bestige et dyr: Per Gynt på reinsdyret, prinsessa på Hvitebjørn kong Valemon, Veslefrikk med fela på hesten, og Kari Trestakk på stuten. Sistnevnte er den norske versjonen av Askepott, og det var også nytt for meg!
Gjest strykebrett Skrevet 28. januar 2013 #2668 Skrevet 28. januar 2013 At det er fire statuer og ikke seks på Ankerbrua/Eventyrbrua, og at alle har som motiv en person i ferd med å bestige et dyr: Per Gynt på reinsdyret, prinsessa på Hvitebjørn kong Valemon, Veslefrikk med fela på hesten, og Kari Trestakk på stuten. Sistnevnte er den norske versjonen av Askepott, og det var også nytt for meg! Er det ikke en geit/bukk? Hvis det er reinsdyr har jeg misforstått en stor del av Peer Gynt her merker jeg..
Uglen Skrevet 28. januar 2013 #2669 Skrevet 28. januar 2013 Er det ikke en geit/bukk? Hvis det er reinsdyr har jeg misforstått en stor del av Peer Gynt her merker jeg.. Nå ble jeg såpass usikker og nyskjerrig at jeg måtte google Ibsen her. Hendelsen omtales riktignok som "bukkerittet" - men samtidig var Peer oppe på vidda for å jakte på reinsdyr da dette fant sted. Ergo, en reinsdyrbukk. ...og så ble jeg sittende og lese Ibsen en mandag formiddag. Kjenner meg småintellektuell, og smått merkelig. Og føler for å snakke på rim resten av dagen. 6
Gjest strykebrett Skrevet 28. januar 2013 #2670 Skrevet 28. januar 2013 Nå ble jeg såpass usikker og nyskjerrig at jeg måtte google Ibsen her. Hendelsen omtales riktignok som "bukkerittet" - men samtidig var Peer oppe på vidda for å jakte på reinsdyr da dette fant sted. Ergo, en reinsdyrbukk. ...og så ble jeg sittende og lese Ibsen en mandag formiddag. Kjenner meg småintellektuell, og smått merkelig. Og føler for å snakke på rim resten av dagen. Har alltid sett for meg en vær med krøllete horn og langt ragg. Da lærte jeg noe i dag og, fin denne tråden her altså Takk skal du ha!
Uglen Skrevet 28. januar 2013 #2672 Skrevet 28. januar 2013 Har alltid sett for meg en vær med krøllete horn og langt ragg. Da lærte jeg noe i dag og, fin denne tråden her altså Takk skal du ha! Selv takk, det var ditt spm som gjorde meg nyskjerrig! Har faktisk lært masse av denne tråden, jeg
Musken Skrevet 28. januar 2013 #2673 Skrevet 28. januar 2013 Brukernavnet til Cho Kon It! Hæ, det er viss jeg også litt treg med å skjønne.. Hva er greia med det navnet?
kaprifolen Skrevet 28. januar 2013 #2674 Skrevet 28. januar 2013 Hæ, det er viss jeg også litt treg med å skjønne.. Hva er greia med det navnet? Choke on it!
Snulla Skrevet 28. januar 2013 #2675 Skrevet 28. januar 2013 Jeg trodde lenge at det heter overFORsvømmelse og ikke oversvømmelse.... 1
Maisie Skrevet 28. januar 2013 #2676 Skrevet 28. januar 2013 At ismerket heter Hennig Olsen, ikke HenniNg Olsen, som jeg alltid har trodd Sånt er jeg også vimsete på. Har enda ikke fått helt med meg om det var Hennes og Mauritz eller Hennez og Maurits eller bare Hennes og Maurits og at jeg har fått Z`en fra et annet lignende navn. 2
kaprifolen Skrevet 28. januar 2013 #2677 Skrevet 28. januar 2013 Sånt er jeg også vimsete på. Har enda ikke fått helt med meg om det var Hennes og Mauritz eller Hennez og Maurits eller bare Hennes og Maurits og at jeg har fått Z`en fra et annet lignende navn. Hennes og mauritz!
Musken Skrevet 28. januar 2013 #2678 Skrevet 28. januar 2013 Hæ, det er viss jeg også litt treg med å skjønne.. Hva er greia med det navnet? Ahh, da ser jeg! hehe
brainstorm Skrevet 29. januar 2013 #2679 Skrevet 29. januar 2013 Dette bildet måtte jeg se mange ganger på før jeg skjønte hva teksten skulle forestille. Eller at det i det hele tatt var tekst de rare tegnene over hjertet. Er ikke sikker på om jeg hadde skjønt det enda om det ikke hadde vært spoiler i artikkelen. http://www.aftenposten.no/kultur/Grunnlovslogo-skaper-debatt-7105442.html
melly666 Skrevet 29. januar 2013 #2680 Skrevet 29. januar 2013 Dette bildet måtte jeg se mange ganger på før jeg skjønte hva teksten skulle forestille. Eller at det i det hele tatt var tekst de rare tegnene over hjertet. Er ikke sikker på om jeg hadde skjønt det enda om det ikke hadde vært spoiler i artikkelen. http://www.aftenpost...tt-7105442.html Eg skjønte etterkvart, men det var ikkje lett nei.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå