Gå til innhold

Ting du har vært litt treig med å skjønne?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Tallene kunne være 1-8. Man kunne stille inn hvor mange miner det skulle være på brettet, og da hadde du mange nok kunne man få 8'er ruter. Nå fikk jeg fryktelig lyst til å spille igjen :ler:

Som barn stilte jeg inn størst mulig brett, og færrest mulig miner :fnise: Alltid selvtillitsboost ved å klare brettet på et trekk :wink:

  • Liker 3
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det gikk opp for meg i går at fårikål er faktisk får i kål!

  • Liker 4
Skrevet

Det kan forklare noe. Jeg husker at vi lærte på skolen at Henrik Wergeland bodde i en hule i slottsparken, og har tenkt at det var ganske rart og at jeg kanskje husker feil. Googlet Grotten nå og ser at det er snakk om et hus som ligger ved slottsparken, ja.

Det er jo en inngang på nedsiden inn i fjellet.. Det er jo en grotte..

Skrevet

Jeg trodde det het splitte mine brannseil :sjenert:

men det gjør jo det :jolie: (ingen bramseil her i gården)

  • Liker 1
Gjest pålogget
Skrevet

vi hadde to rektorer på barneskolen og reserve rektoren het Bodil. Jeg trudde at alle nest-rektorer kaltes for "bodil" og at man kunne utdanne seg til å bli en Bodil, altså nest rektor:)

  • Liker 8
Skrevet

husker at jeg og veninnene mine sang for full hals på "angel" med saybia da vi gikk på barneskolen. refrenget i vår verden gikk slik ;" oouh, negative cock to the moon" . originalen gikk slik: "stripped naked and cold to the bone". vi trodde jo det var heeeelt rett! fant ikke ut før i fjor da jeg plutselig hørte sangen på radio, at vi hadde tatt sååååå feil... :)

  • Liker 1
Skrevet

Mamma har en tante som heter Rigmor, og da jeg var liten trodde jeg at mannen hennes hette Rigfar. Jeg trodde det var de navnene man hadde på foreldres tanter og onkler.

  • Liker 8
Gjest Sága Grotesque
Skrevet

...heter det ikke "splitte mine brannseil" og "å synge kano", da? :sjenert:

Jeg trodde at Gokk var et faktisk sted helt frem til for noen uker siden, da jeg høylydt påpekte at "Gokk umulig kan være så folketomt når alle drar dit hele tiden" under et bursdagsselskap. Skjønte ikke hvorfor folk lo.

Og så gikk jeg, av en eller annen grunn jeg ikke har forstått enda, i kor en gang i tiden, hvorpå jeg ble meget frustrert da jeg ble fortalt at jeg var alt (som i alto). Jeg diskuterte med korlæreren i tjue minutter, foran hele koret, om hvorfor jeg ikke kunne stå ved sopranene, hvor mine nærmeste venner var, hvis jeg likevel var alt. Til slutt forklarte hun, meget sakte og tydelig, at jeg var alto og dermed måtte stå sammen med de andre altoene.

Jeg er mezzosopran i dag, da. Suck on that, bitches!

  • Liker 6
Gjest NozMonster
Skrevet

Jeg trodde også det het "å synge kano"

hva heter det da da? :klo:

Gjest hulderjenta
Skrevet (endret)

hva heter det da da? :klo:

Kanon (nr. 5). :)

Endret av hulderjenta
Gjest pålogget
Skrevet

Mamma har en tante som heter Rigmor, og da jeg var liten trodde jeg at mannen hennes hette Rigfar. Jeg trodde det var de navnene man hadde på foreldres tanter og onkler.

HAHAHA :skratte: :skratte: :skratte:

  • Liker 2
Skrevet

Frem til jeg var sikkert 14-15 år så sa jeg å si at jeg har lyst på "Kom fri"!

Altså Pommes Frites... :fnise:

  • Liker 2
Skrevet

Mamma har en tante som heter Rigmor, og da jeg var liten trodde jeg at mannen hennes hette Rigfar. Jeg trodde det var de navnene man hadde på foreldres tanter og onkler.

Haha! Den var bra. Ganske logisk vil jeg si. :fnise:

  • Liker 1
Skrevet

Jeg var en ivrig bruker av telegiro i sin tid, og like etter årtusenskiftet skulle jeg sjekke kontoen min. Jeg forsto ikke hvordan jeg hadde klart å gjøre så mye akkurat på slaget åtte? Leeenge etterpå gikk det opp for meg at tjue null null var årstallet, og slett ikke noe klokkeslett.

  • Liker 3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...