Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noe man kan gjøre på sykehus uten relevant utdannselse? Eneste jeg vet om er portør, men de søker jo ALDRI etter det :( Har vært inne og sjekket ofte, både på Ullevål og A-hus.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Som portør, kjøkkenassistent, i vaskeriet og som renholdspersonell kan du jobbe som ufaglært. Ofte blir ikke stillingen utlyst fordi de går til venner og kjente av de som allerede jobber der. Du kan jo sende en åpen søknad eller ringe og forhøre deg om muligheten for å bli vikar, slik at du får vist deg frem.

  • Liker 1
Skrevet

Det er en god del ting som teknisk sett kan gjøres av en ufaglært. Portør, vaskehjelp, kjøkken, kontorjobber (skrivestue, sekretærjobber, o.l). Fellesnevneren for sykehus er dog at de har svært få stillinger og utbredt bruk av bemanningsbyråer. Det vil si at de med utdannelse/kompetanse/erfaring/studenter som regel stiller først og at få stillinger utlyses direkte, slik at det er tilnærmet umulig å finne noe. Typiske ufaglærte oppgaver som kjøkken-/rengjøringsassistent er ofte også del av integrasjonsprogrammer for innvandrere slik at de får disse direkte uten at de utlyses.

Kanskje du skulle sagt litt om hva det er du ønsker å gjøre på et sykehus og hvilke fremtidsplaner du har?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...