AnonymBruker Skrevet 6. desember 2011 #1 Skrevet 6. desember 2011 Jeg har et trekk i lønna mi pr mnd, ca 1000 kr. I brevet som kom stod det at det skulle trekkes det beløpet hver mnd til kravet var betalt, dog ikke lenger enn 24 mnd. Er litt forvirret her, hva skjer da med det som er igjen av kravet? For det blir ikke nedbetalt innen den tid. Noen som vet??
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2011 #2 Skrevet 6. desember 2011 Da må det opp til behandling hos namsmann igjen, og dersom inntekt og utgifter er de samme vil du sannsynligvis få samme trekket videre. 1
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2011 #4 Skrevet 6. desember 2011 En ting til bare... Dette er et studielån. Er det mulig å få til en avtale med lånekassen om å få betale det på normal måte? Sånn at betalingsannmerkningen blir fjernet, menst jeg betaler det? TS.
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2011 #5 Skrevet 6. desember 2011 Når du har betalt ned tilsvarende det som var forfalt da det ble overført til SI, kan du søke om tilbakeføring til Lånekassen. Aner ikke hvor lett/vanskelig det er å få innvilget, men verdt å prøve dersom du har lenge igjen. Kontakt Lånekassen/SI for mer info om dette, og hvor mye du må betale ned først. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå