Gjest Drodlebrura Skrevet 5. desember 2011 #1 Skrevet 5. desember 2011 Ifølge applikasjonen iPeriod som jeg har på tlf, så får jeg EL 7.des. Denne dagen er merket mørkgrønn, og dagene fra 2.des-6.des er merket lysegrønne. Hvilke dager bør man da ha sex for å treffe EL? Kan man da treffe alle dagene fra 2.-8.des? Ifht hvor lenge sædceller og eggcelle lever.
ViljaH Skrevet 5. desember 2011 #2 Skrevet 5. desember 2011 Det er jo ingen eksakt vitenskap når på døgnet egget er klart, og hvor lenge sæceller lever. Egg lever rundt 48 timer, så du må bare passe på at det finnes sædceller i omgivelsene mest mulig av denne perioden. Jeg ville ha tatt en eggløsningstest som måler hormonnivå, og ikke bare forholdt meg til iPeriod. Hvis du da faktisk har eggløning 7.des, så foreslås sengeaktiviteter iallefall 6,7,8 des. Noen mener at jentespermier lever lenger enn guttespermier, mens guttespermiene til gjengjeld svømmer fortere. Så der har man muligens en liten mulighet til å påvirke litt.
Gjest Drodlebrura Skrevet 6. desember 2011 #3 Skrevet 6. desember 2011 Takker for svar! :-) Vi skal begynne på første pp, så har ikke tenkt å begynne med temping og styr helt ennå. Vil dette si at om jeg har eggløsningen 7.des, så lever egget og kan bli befruktet helt til 9.des, siden det lever i 48 timer? Og sædcellene kan leve fem dager og derfor befrukte elg fra 2.des? Shit, eg som trodde man måtte treffe omtrent på timen!!! ;-)
Gjest frøken am Skrevet 6. desember 2011 #4 Skrevet 6. desember 2011 Hver dag? Bare for å være sikker
Alma1978 Skrevet 6. desember 2011 #5 Skrevet 6. desember 2011 Vi kjørte på med annenhverdag en liten uke før EL og en gang etter EL. Da ble det klaff her og nå er jeg ca 21 uker Så hadde jeg vært deg, hadde jeg satset på sex 3.12, 5.12, 7.12 og 9.12.
Nienna83 Skrevet 6. desember 2011 #6 Skrevet 6. desember 2011 Egget er tilgjengelig for befruktning i ca 24 timer, men man er aldri helt sikker på når egget slippes. Det sies at du er fruktbar fra fire dager før eggløsning til en dag etter. Det anbefales også å ha sex annenhver dag i perioden! Lykke til!
Redbull Skrevet 6. desember 2011 #7 Skrevet 6. desember 2011 Hver dag? Bare for å være sikker Sædcellene blir dårlige av å ha sex hver dag. Annen hver dag, da blir ikke sæden dårlig (verken av for ofte eller for skjelden) og sæden er i deg når egget kommer. Klaffa på første forsøk for oss med denne "metoden"
Gjest Dorey Skrevet 6. desember 2011 #8 Skrevet 6. desember 2011 Sædcellene blir dårlige av å ha sex hver dag. Funket for oss i allefall
Redbull Skrevet 6. desember 2011 #10 Skrevet 6. desember 2011 Funket for oss i allefall Sier ikke at det ikke funker, sier bare at kvaliteten på sæden blir dårligere - ikke dårlig
Athene Skrevet 6. desember 2011 #11 Skrevet 6. desember 2011 Ha sex når dere har lyst, ca hver 2-3 dag, fra du er ferdig med mens, og til det er ca 12 dager igjen til ventet mens. Egget lever i 24 timer, sæd lever normalt i 3-4 døgn. Dersom mannen har normal sædkvalitet har det ingenting å si for kvaliteten om dere har sex hver dag. Sånne kalkulatorer er ikke pålitelige i det hele tatt, det er så store individuelle forskjeller. Ikke ha "tvangssex" basert på hva denne forteller deg. 2
^me^ Skrevet 6. desember 2011 #13 Skrevet 6. desember 2011 ikke ha sex hver dag i EL perioden, men gjerne annen hver dag, spermiene har bedre kvalitet om du venter en dag i mellom. bruk EL test og sjekk konsistensen på utfloden i tillegg slik at du får mest eksakt resultat http://pernille.info/egglosning.htm
AnonymBruker Skrevet 8. desember 2011 #14 Skrevet 8. desember 2011 Her har vi vanligvis sex hver dag, innimellom flere ganger for dag, men det må jeg altså slutte med når jeg skal prøve å få barn? Hmm.. tipper mannen blir lite gira da...
Klematis Skrevet 9. desember 2011 #15 Skrevet 9. desember 2011 Her har vi vanligvis sex hver dag, innimellom flere ganger for dag, men det må jeg altså slutte med når jeg skal prøve å få barn? Hmm.. tipper mannen blir lite gira da... Neida. Det rådet der er gammelt nytt. Kun de som har påvist dårlig sædkvalitet blir anbefalt å ha sex kun annenhver dag nå. De som ikke har noen påviselige problemer blir anbefalt å ha sex MINST annenhve dag. Så kjør på!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå