Gjest Transvestitt? Skrevet 15. desember 2003 #1 Skrevet 15. desember 2003 Hei alle! Jeg er en mann som sliter litt med et litt spesielt problem. Dere skjønner jeg får veldig lyst til å være jente av og til. Kle meg som dame, i skjørt og hele pakka. Jeg tenner på kvinner, men liker altså å være kvinne selv av og til. Eller, mest mulig helst :blunke: Jeg vet ikke hvorfor, men jeg synes dere damer er flotte på alle måter, og jeg føler en merkelig slags samhørighet med dere som jeg ønsker å vise gjennom å kle meg som dame selv. Blant annet. Jeg sliter litt fordi jeg ikke er sikker på hvordan dere og andre ser på slike ting. Er det veldig galt? Ville dere ha problemer med å ha en som meg som kjæreste? Må legge til at jeg ikke er helt åpen med dette. Ikke enda i alle fall, og bare det kan være vanskelig å takle. For å si det som det er er dette mitt første forsøk på å krype fram fra skapet, så reakjonene her inne er viktige. Hva mener dere?
Gjest Meg Skrevet 15. desember 2003 #2 Skrevet 15. desember 2003 Tøft av deg å krype frem litt!! Helt sånn ut av det blå kjenner jeg at jeg hadde følt meg mer komfortabel om du hadde vært komfortabel med det selv. Tror du har større sjanse for å få deg kjereste ved å vise en selvsikkerhet rundt den du er. Hvis du finner frem til en trygghet ved deg selv er det nok lettere for andre å bli trygg på deg! Ønsker deg all mulig lykke
chimp Skrevet 15. desember 2003 #3 Skrevet 15. desember 2003 Jeg syns ikke det er galt i det hele tatt, men derifra til plutselig å skulle syns det var i helt orden at sambis skulle vandre rundt i dameklær.....Veeeel!!! :o Blir det litt dobbeltmoralistisk??? Å si at man aksepterer det hos andre, men ville hatt problemer med det hos sin egen mann??? I mitt tilfelle tror jeg det beste hadde vært å få avklaret slike ting i begynnelsen av forholdet, men jeg har da lest og hørt om tilfeller der mannen først etter flere år 'kom ut av skapet' som transe, og at det ble godtatt av kona...Ja, mange vil vel også syns at det er spennende. Personlig hadde jeg hatt store problemer m å se sambisen min i denne rollen....er bare totalt utenkelig, hvis du skjønner hva jeg mener!!! Det finnes så utrolig lite feminint over ham at resultatet MÅ bare ha blitt......veeeel!!! Dette er min umiddelbare tanke, hadde jeg blitt konfrontert med en sånn situasjon, måtte jeg jo revurdere og selvfølgelig bearbeide tankene/følelsene rundt fenomenet. På en måte syns jeg det er synd at jeg ikke er istand til å gi deg et annet svar, men dette er jo typisk et sånt tema hvor du ber om ærlighet!
Gjest Transvestitt? Skrevet 15. desember 2003 #4 Skrevet 15. desember 2003 Hei igjen, og takk for gode svar begge to! Ja, jeg er klar over at dette er et dillemma, men håpet er å kunne stå helt fram som den jeg er. Klart at det kan være vanskelig å ha en slik kjæreste, jeg ville nok ha stusset litt selv også om jeg snur litt på situasjonen. Blir det litt dobbeltmoralistisk??? Å si at man aksepterer det hos andre, men ville hatt problemer med det hos sin egen mann??? Jeg er ikke sikker på om jeg ville kalle det dobbeltmoralistisk. Det er jo stor forskjell på hva man takler av venner/bekjente, og det man takler fra en vi skal leve sammen med. At jeg må bli trygg på meg selv først har du helt rett i, det handler om utstråling, ikke sant? Nettopp det jeg forsøker å gjøre noe med nå
Sandman Skrevet 15. desember 2003 #5 Skrevet 15. desember 2003 Litt pussig at fenomenet nesten alltid går på heterofil mann som ønsker å iføre seg kvinneklær, være feminin osv, man hører aldri om heterofile kvinner som vil være maskuline...? Finnes det slike...?
Gjest Transvestitt? Skrevet 15. desember 2003 #6 Skrevet 15. desember 2003 Jeg har forsøkt et par-tre ganger å ha et forhold uten å si hvordan jeg har det. Det er nemlig ikke alltid jeg føler behov for å være kvinne, og noen ganger har jeg trodd at hele greia har gått over. Men neida, det dukker alltid opp igjen, og om jeg da har et forhold går det galt fordi jeg bærer på en hemmelighet. Det merker hun selvfølgelig. På en måte er det jo et svik fra min side også, siden jeg på den måten viser at jeg ikke har tillit til henne. Har lurt meg litt ut blant folk av og til, men helst om høsten/vinteren. Da er det lettere å kle seg slik at man ikke blir avslørt så lett. Mørkere kvelder er det jo også. Slitsomt dette, og det er ikke slik jeg vil ha det. Jeg vil ha muligheten til å kle meg som jeg føler for uten å måtte gjemme meg i frykt for hva folk skulle synes. Vi får se om jeg klarer det. Litt pussig at fenomenet nesten alltid går på heterofil mann som ønsker å iføre seg kvinneklær, være feminin osv, man hører aldri om heterofile kvinner som vil være maskuline...? Finnes det slike...? Jo, de finnes, men det er lettere for dem å "skjule" seg. Det er mer godtatt at jenter kan være litt guttete vet du.
chimp Skrevet 15. desember 2003 #7 Skrevet 15. desember 2003 Det finnes jo haugevis av jenter/damer som er rimelig tøffe og maskuline i klesdrakten uten at dette blir sett på på samme måten som det motsatte....kan jo tvertimot være skikkelig sexy! Bare tenk på Sharon Stone i full cowboy-mundur i den der filmen m Leo di Caprio og Gene Hackman f eks....Madonna i diverse videoer, Marlene Dietrich (var hun verdens første buksekledde dame?)....Sjøl liker jeg en rimelig tøff klesstil m jeans el skinnbukser, jeansjakker, skinnjakker og gjerne boots, men det gjør meg ikke maskulin lissom....Heller sexy og rocka om jeg skal si det sjøl...... Så har man seff 'butchene' i lesbe-miljøet, DE er rimelig maskuline, men de tenner vel overhodet ikke på menn whatsoever, så det blir uansett ikke samme sak......
Gjest Transvestitt? Skrevet 15. desember 2003 #8 Skrevet 15. desember 2003 Det er en ting til som gjør at situasjonen er litt snål. Vet ikke om andre transer har det på den måten, men jeg tror det. Noen av dem i alle fall. Jeg tenner på å kle meg i dameklær, blir ekstra spennende når jeg tenker på at jeg blir sett av andre. Merkelig? Ja, men slik er det. Kan det være på grunn av at jeg føler meg på forbudt område? Fetish? Ikke vet jeg, men det gjør i alle fall noe med meg. Fantasien kjenner ingen grenser ser det ut til. Hvorfor blir jeg ekstra tent av tanken på at jenter tvinger meg til å kle meg i jenteklær? (Ikke tro at jeg er en fjortis som er ute etter noe å runke etter, jeg trenger å lufte dette seriøst.)
chimp Skrevet 15. desember 2003 #9 Skrevet 15. desember 2003 Jeg trooor egentlig at dette er mer vanlig enn man kanskje tror utifra alt jeg har lest og hørt om. Men jeg trooor oxo at det føles så spes at veldig mange undertrykker denne tendensen....kanskje av redsel for sin egen legning....Særlig ettersom det ikke dreier seg om homoseksualitet....men en trang til å eksponere en feminin side hos hetero menn....som tradisjonelt har blitt og blir latterliggjort.....Vet ikke, men kanskje kan artister som Great Garlic Girls være med på å endre denne holdningen.
Chantique Skrevet 15. desember 2003 #10 Skrevet 15. desember 2003 Jeg har overhodet ingen problemer med transer. Flott at dere tør være dere selv. Må være ille å gå og skjule det i frykt for hva omverdenen skulle mene. Jeg kjenner litt til en mann som liker å kle seg i kvinneklær, han har samboer og det går helt fint. Om jeg kunne hatt et forhold til en transe vet jeg ærlig talt ikke. Vanskelig å svare på før man står i den situasjonen. Men jeg vet at hadde en av mine venner/min mann kommet til meg nå og fortalt meg hvordan det hele egentlig lå an, så all respekt til vedkommende for den ærligheten. De er fortsatt den samme inni for meg.
Gjest Gitte Skrevet 15. desember 2003 #11 Skrevet 15. desember 2003 Det ser ut til at det er mulig å få real behandling her i forumet, så jeg tok sjansen på å registrere meg. Tok et jentenavn for anledningen, håper det er ok. Ingen behøver å føle seg lurt så lenge jeg sier hvordan det ligger an i signaturen, ok? Chimp, jeg tror du er inne på noe viktig. Det er lett å tenke at man er så spesiell at ingen vil godta det, men heldigvis er det ikke å ille som man tror. Jeg tror at den største hindringen er en selv. Nå vil jeg forsøke å bruke dette forumet for å se om jeg ikke kan få litt orden på det jeg føler. Går det bra tar jeg skrittet ut i verden. De er fortsatt den samme inni for meg. :D -Transvestitt?-
chimp Skrevet 15. desember 2003 #12 Skrevet 15. desember 2003 Det var veldig hyggelig! Velkommen skal du være som registrert bruker! Temaet er uansett veldig interessant!
Gjest Gitte Skrevet 15. desember 2003 #13 Skrevet 15. desember 2003 Tusen takk! Om dere hjelpe meg skal jeg hjelpe dere. Har dere noe dere lurer på er det bare å spørre :D
chimp Skrevet 15. desember 2003 #14 Skrevet 15. desember 2003 Tusen takk! Om dere hjelpe meg skal jeg hjelpe dere. Har dere noe dere lurer på er det bare å spørre :D Hmmm....Hva slags ekspertise kan du sitte inne med mon tro???
Sandman Skrevet 15. desember 2003 #15 Skrevet 15. desember 2003 Vi har vel også andre ganske høyt profilerte aktører her inne som bærer et jentenavn nå, men som tidligere i sitt liv har hatt et mannsnavn. Ingen hemmelighet det vel?
chimp Skrevet 15. desember 2003 #16 Skrevet 15. desember 2003 Ingen hemmelighet det vel? Nope! Det er ingen hemmelighet!
Gjest Gitte Skrevet 15. desember 2003 #17 Skrevet 15. desember 2003 Hmmm....Hva slags ekspertise kan du sitte inne med mon tro??? Ikke mye er jeg redd, men jeg tenkte bare litt å om det var noe dere lurte på om det med å være transe. Det vet jeg jo litt om. Men, tross alt er det jeg som lurer mest, det var jo derfor jeg endte opp her Så vidt jeg vet kalles det en legning det jeg har. Ikke vet jeg, vet bare at jeg synes hele greia er litt rar. Hadde jeg vært mer trygg hadde det sikkert vært gøy også. Nå opplever jeg en veldig spenning med det i alle fall. Nesten nifst å dra en tur for å hande tøy, føler at alle kan se på meg hva jeg føler. Vanskelig på den måten at det er tøft å ta sjansen på å prøve tøyet før jeg kjøper. Noen ganger prøver jeg ikke, men det er ikke så lurt. Jeg blir så sinna når jeg kommer hjem med tøy som ikke passer Det rareste er tross alt at jeg får tenning av å kle meg i dameklær. Vi har vel også andre ganske høyt profilerte aktører her inne som bærer et jentenavn nå, men som tidligere i sitt liv har hatt et mannsnavn. Er jeg ikke den første altså? Hmm..
Gundel Gaukeley Skrevet 15. desember 2003 #18 Skrevet 15. desember 2003 Har absolutt ingen ting i mot transvestitter. Men må nok si meg enig med Chimp som ikke er helt sikker på hvordan hun ville reagert om det var samboeren det gjaldt. Jeg ville nok satt pris på å få vite det før jeg gikk inn i et forhold, akkurat slik som det er andre ting jeg ønsker å vite om det menneske jeg skal dele livet med. Tror ikke det å være transvestitt/transeksuell er like tabubelagt nå som det var før... Det blir for min del litt sånn før og etter Esben Pirelli..... Her finner du en ok tråd... http://forum.kvinneguiden.no/viewtopic.php...ht=transvestitt Og velkommen forresten! :D
Sandman Skrevet 15. desember 2003 #19 Skrevet 15. desember 2003 Du veksler vel litt mellom dine daglige identiteter, men hun jeg nevnte er jente i dag, og bare det, etter hva jeg har forstått. Men hun kan sikkert svare for seg selv.
Gjest Gitte Skrevet 15. desember 2003 #20 Skrevet 15. desember 2003 Takk for linken, den så spennende ut! Får sette meg ned og lese litt :D
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå