Momseguri Skrevet 30. november 2011 #1 Skrevet 30. november 2011 Jeg skriver bacheloroppgaven min nå (skal lever inn i morgen ) og jeg oppdaget plutselig at jeg ikke vet hvordan jeg skal skrive den ene kilden! Jeg har nemlig brukt en Unicef rapport hentet fra internett ganske mye. I teksten har jeg bare brukt forfatteren og årstall som referanse, men jeg vet ikke hva jeg skal skrive i litteraturlisten? Det jeg har nå ser slik ut: Cimpric, Aleksandra 2010 Children Accused og Witchcraft An anthropological study of contemporary practices in Africa http://www.unicef.org/wcaro/wcaro_children-accused-of-witchcraft-in-Africa.pdf (hentet 26.10 2011) Men det blir jo ikke riktig? Noen som vet hvordan dette skal gjøres?
Gjest Tekola Skrevet 30. november 2011 #2 Skrevet 30. november 2011 Instituttet mitt har en skriveguide på nettsidene sine som inneholder hvordan vi skal skrive opp internettreferanser, i hvert fall. Er du sikker på at ditt ikke har noe sånt? Vet det varierer litt hvordan de vil ha referansene.
Fantomina Skrevet 30. november 2011 #3 Skrevet 30. november 2011 (endret) Jeg skriver det sånn i litteraturlisten: Marsh, Herbert W. «Physical Fitness Self-concept: Relations of Physical Fitness to Field and Technical Indicators for Boys and Girls Aged 9-15.» Journal of Sport & Excercise Psychology 15 (1993): 184-206. http://journals.humankinetics.com/AcuCustom/SiteName/Documents/DocumentItem/9094.pdf (besøkt 16.10.2011). Martinsen, Egil W. «Physical activity in the prevention and treatment of anxiety and depression.» Nordic Journal of Psychiatry volum 62, nummer s47 (2008): 25-29. http://informahealthcare.com/doi/pdf/10.1080/08039480802315640 (besøkt 23.11.2011). Etternavn, Fornavn. "Navn på rapporten." Navn på journalen/bladet det evt. er hentet fra utgivelsesnummer (årstall): sidetall. Webadresse (Besøkt dato). Hjalp det? Hvis du ikke finner noe på instituttet/skolen sin hjemmeside kan du sende e-post til foreleseren/fagansvarlig/andre studenter og spørre. Endret 30. november 2011 av Junimarie
Momseguri Skrevet 30. november 2011 Forfatter #4 Skrevet 30. november 2011 Takk for svar Har en guide ja, men den dekker ikke dette. Vet ikke om den er litt gammel, eller det bare er jeg som finner på slike ting som dette Det står ihvertfall ikke hva jeg skal gjøre. Slik som du skriver JuniMarie er nok riktig, men rapporten er jo ikke hentet fra en journal av noe slag, den ligger bare direkte på Unicef sine nettsider :S Det eneste jeg finner som handler om rapporter er referanser til master eller doktoravhandligner, det skal se slik ut: Jarness, Vegard 2007 Heretiske gitarer: eller symbolske grenser i den norske punk/hardcorescenen. Mastergradsavhandling, Sosiologisk Institutt: Universitetet i Bergen. Jeg lurer på om jeg bør skrive at det er en FN rapport et sted i referansen kanskje?
Fantomina Skrevet 30. november 2011 #5 Skrevet 30. november 2011 Kan du referere til den som du normalt referer til en nettside? Hvis ikke kan du kanskje skrive FN-rapport der det skal stå journal-navn?
Gjest Wolfmoon Skrevet 30. november 2011 #6 Skrevet 30. november 2011 Litt avhengig av hvilken stil du bruker, men den stilen jeg brukte på referanser hadde iallefall forklaring på hvordan internettsider skulle refereres til. UiO har beskrivelse av tre stiler her. Også viktig å huske og lagre den aktuelle nettsiden/rapporten, så du har ditt på det tørre hvis den skulle bli endret og det blir spørsmål angående kilden din. I referanselisten skal også alltid dato for når du har lest den skrives opp.
Momseguri Skrevet 30. november 2011 Forfatter #7 Skrevet 30. november 2011 UiB bruker vel en variant av oxford stilen (trur eg). Problemet mitt er at det er jo ikke en internettside, det er en pdf fil jeg har hentet fra en nettside. Det er vel ikke det samme? Artikler fra t.d. Jstor skal jo ikke referes til Jstor i litteraturlisten. Men denne rapporten har heller ingen utgiver, trykkeriet eller noe sånt siden den ligger på nett, så jeg rett og slett veldig usikker. Jeg har sendt en mail til hun som holdt referansekurs for oss, men jeg vet at hun også er en av sensorene så jeg er litt usikker på om hun kan hjelpe Blir veldig glad for alle tips her
Gjest Wolfmoon Skrevet 30. november 2011 #8 Skrevet 30. november 2011 Har den en internettadresse, så er den en internettside Poenget med kilder er jo at det skal være mulig å finne igjen og sjekke for sensor. Jeg har iallefall brukt det, uten å få kommentar på at det er feil Og hvis du laster den ned fra siden i tillegg, så bør du ha ditt på det tørre hvis det kommer spørsmål! Lykke til
anonymekrimm Skrevet 2. desember 2011 #9 Skrevet 2. desember 2011 Hos oss bruker vi noe som heter harward-stilen. Ved siden av dette finnes det et program (heter det end note eller noe sånt tro), som ordner dette automatisk. Slik kan vi gjøre det. Men dette er jo forskjellig fra skole til skole, men jeg tror og innbiller meg at harward metoden er mye brukt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå