AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #1 Skrevet 27. november 2011 Hvis en eksamen består av 3 spørsmål, og hvor det er meningen at man skal svare ganske utfyllende på alle 3.. Hva skjer om man da bare svarer på 2 av de?
AloeVera Skrevet 27. november 2011 #2 Skrevet 27. november 2011 Kommer jo veldig an på eksamen. Hos oss er det slik at om vi får A på to deler og får stryk på den siste delen (noe du får ved å ikke besvare)så vil du få stryk på det hele.. Alle tre delene på være bestått for å få karakter
Gjest Varpunen Skrevet 27. november 2011 #3 Skrevet 27. november 2011 Det kommer vel litt an på eksamen det? Jeg har hatt noen eksamener hvor man måtte svare riktig på alle tre oppgavene for å bestå. Det hjalp ikke å ha skrevet fantastiske besvarelser på oppgave 1 og 2 om du bomma fullstendig på oppgave 3, da var det stryk.
Gjesten Skrevet 27. november 2011 #4 Skrevet 27. november 2011 Som de andre har sagt, så kommer det an på hvor du er og hva slags eksamen du har. Men jeg er vandt med at stryk på én del = stryk på hele.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #5 Skrevet 27. november 2011 Jepp, det kommer an på hvordan det er på ditt studie. På jussen blir det en dag en praktium (case) som består av mange spørsmål, den jeg hadde til våren besto av ihvertfall 6, med flere underproblemstillinger. Når man har 6 timer til rådighet skal det godt gjøres å svare på alt og har man ikke gjort dette betyr ikke det at man stryker. Jeg rakk å svare på litt overhalvparten og jeg fikk en C.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #6 Skrevet 27. november 2011 Hmm. Jeg har mange ganger opplevd å ikke kunne svare på alle spørsmålene i en eksamen. Har fått helt grei karakter også.
Gjest Varpunen Skrevet 27. november 2011 #7 Skrevet 27. november 2011 Hmm. Jeg har mange ganger opplevd å ikke kunne svare på alle spørsmålene i en eksamen. Har fått helt grei karakter også. Jepp! Så som sagt kommer det helt an på hvordan eksamen man har!
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #8 Skrevet 27. november 2011 De fleste erfaringer jeg har er at 2/3 er en D. Noe jeg synes er særdeles rimelig hvis man svarer ok på de to første. Høyere bør man ikke få, da man faktisk ikke har svart på en tredjedel, mens stryk kan i enkelte fag være litt strengt, hvis man har svart veldig bra på de to første.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #9 Skrevet 27. november 2011 De fleste erfaringer jeg har er at 2/3 er en D. Noe jeg synes er særdeles rimelig hvis man svarer ok på de to første. Høyere bør man ikke få, da man faktisk ikke har svart på en tredjedel, mens stryk kan i enkelte fag være litt strengt, hvis man har svart veldig bra på de to første. Dette er hva jeg har erfart også, men da må svarene på resten være veldig bra. Jeg fikk D på en eksamen hvor jeg hadde glemt å føre inn svaret på (la meg si) 4 C. Resten av oppgaven var langt over det som var forventet, men siden jeg ikke hadde svart på en oppgave, ble svaret under snitt. (Ah, jeg gremmes fortsatt over den oppgaven)
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #10 Skrevet 27. november 2011 De fleste erfaringer jeg har er at 2/3 er en D. Noe jeg synes er særdeles rimelig hvis man svarer ok på de to første. Høyere bør man ikke få, da man faktisk ikke har svart på en tredjedel, mens stryk kan i enkelte fag være litt strengt, hvis man har svart veldig bra på de to første. Om de to første er mindre bra da? E?
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #11 Skrevet 27. november 2011 Jeg tror også det kommer an på, hos oss (studerer realfag hvis det har noe å si) kan man klare seg bra med feil/ikke svar på et par små deloppgaver hvis det er mange (eks oppg 1. a-i, om du ikke svarer på c har det liten/ingen betydning). Jeg har også svart veldig ufullstendig på større deloppgaver (1.a-d, bare svart med begynnelsen av et klønete resonnement, mens man skulle regne seg fram til et konkret svar og forklare hvorfor...) og fått A tilsammen. Tror også man har kunnet få C-D selv om man ikke svarte, eller svarte rimelig på viddene, på f eks 1 av 4 oppgaver, dersom man har svar bra på de tre øvrige. I noen fag har det imidlertid vært slik at hvis man stryker på en del, stryker man til sammen. Da er ofte delene temaer, kanskje med flere oppgaver under hvert. Det skal sies at strykprosenten er lav her jeg går, i hvert fall etter innledende fag som exphil og matte, men at selve karakterfordelingen virker rimelig.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #12 Skrevet 27. november 2011 Må legge til at jeg tror sensorene kanskje går utfra en prosent/poengberegning for hver oppgave, så dersom man f eks får 0 poeng på den ene oppgaven, og man kunne fått 25 eller noe, så vil man jo bli trukket en del til sammen. Ofte kan det lønne seg å skrive NOE, og håpe på D-E, framfor å ikke skrive noenting.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå