Lippert12 Skrevet 27. november 2011 #1 Skrevet 27. november 2011 Jeg går første år på arkitektstudiet på AHO (arkitektur og desinhøyskolen i oslo), men har lyst til å bytte skole til neste år og begynne på arkitektskolen i Århus og gå resten av studiet mitt der. Jeg er sikker på at dette er mulig men vet ikke hvordan det foregår eller hva jeg må gjøre for å kunne begynne 2 året i århus. Noen som vet? eller har erfaring med det? må jeg ta opptaksprøve? og så søke om å bli flyttet til 2 klasse? eller trenger man ikke det i århus når man allerede har foten innenfor arkitektstudiet. Håper virkelig på svar!
AnonymBruker Skrevet 27. november 2011 #2 Skrevet 27. november 2011 Det greieste er vel å kontakte skolen i Århus, så får du svar på spørsmålene dine og er sikker på at de er riktige.
Lippert12 Skrevet 28. november 2011 Forfatter #3 Skrevet 28. november 2011 Har sendt mail, men vet ikke om de går til riktig person. Får også bare auto svar om at de ikke kommer tilbake før langt ut i desember så jeg kan ikke få noe hjelp før da
AnonymBruker Skrevet 28. november 2011 #4 Skrevet 28. november 2011 Ring dem. I adgangsbekendtgørelsen står det: "§ 37. Overflytning til den anden arkitektskole kan tidligst meddeles, når den studerende har bestået de prøver, der i henhold til studieordningen er placeret på første studieår. Overflytning forudsætter, at der er plads på det pågældende studietrin. Overflytning sker i øvrigt efter den modtagende skoles regler." Dette gjelder dog for å flytte fra Århus, men jeg vil tro de har samme regler for at flytte til (selvom dette ikke var superinformativt )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå