Gå til innhold

1. advent i dag. Hva skal du gjøre? Har du noen tradisjoner?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva er dine tradisjoner?

Jeg setter fram adventsstake og adventsstjerne. Har ikke julegardiner. Bytter ut løper, stearinlys og noen putetrekk med noe som er lilla. Ikke noe spesielt med mat eller aktiviteter.

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er ikke det neste helg? :sjenert:

Skrevet

Forteller enda en gang ungene hvorfor vi ikke har adventstake.

Skrevet

Jeg er ikke kristen og feirer følgelig ikke advent.

  • Liker 1
Skrevet

Henger opp julestjerna i vinduet. Ellers en helt vanlig dag.

  • Liker 1
Gjest Cupcakes
Skrevet

jeg finner frem adventstake og litt lilla duker og lys, ellers gjør vi ikke noe stort nr ut av det :)

Skrevet

Jeg er ikke kristen og feirer følgelig ikke advent.

Jeg er heller ikke kristen, men har tradisjoner for det!

En tradisjon kan jo være så enkelt som å spise grøt, trenger ikke være noe kristent ved det.

  • Liker 3
Gjest Lille-pus
Skrevet

Plukker frem 4 reale, store, lilla kubbelys og setter på lysbrettet.

Så tenner jeg ett av dem i kveld (og lar det brenne en god stund :) )

Utenom det gjør jeg ikke noe stort nummer utav det ;)

Skrevet

Jeg koser meg med å stå opp til julepyntet stue. Så en god frokost med kokt egg og sild. Og i ettermiddag er det tenning av julegrana i byen. Og deretter adventsgudstjeneste i kirka. :bolledeig:

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Jeg er heller ikke kristen, men har tradisjoner for det!

En tradisjon kan jo være så enkelt som å spise grøt, trenger ikke være noe kristent ved det.

Ja, jeg legger meg ikke opp i hva andre gjør. Men når jeg tenker på adventsfeiring tenker jeg på adventsstjerner, adventsstaker o.l. Og slike ting blir det helt feil for meg som ikke-kristen å henge opp/sette frem.

Endret av Iah
Skrevet

Henger opp adventsstjerna og noen lilla kubbelys. Men tror ikke de blir tent i år, har en hel drøss med kattunger som hele tiden går opp på bordet. Tror det ender med forfryktelse om det hadde vært levende lys der.

Skrevet

Jeg har funnet fram adventstaken og satt i 4 lilla lys.

Så har jeg satt lys på det vanlige treet ute ... en herlig tid og spesielt nå i dette uværet er det godt å kose seg inne.

Har også laget risgrøt og fikk faktisk et lite snev av julestemning.

  • Liker 1
Skrevet

da tenner vi første lyset , og pynter litt i vinduene. Så drar vi å ser på julegran tenningen i byen , kaldt men koselig!

  • Liker 1
Skrevet

Kommer nok ikke til å se på julegran tenningen i år. Er syk, så jeg orker ikke gå det lille stykke.

Skrevet

Jeg har funnet frem adventslys og tent det, resten av dagen går som normalt.

Skrevet

Er ikke det neste helg? :sjenert:

Er faktisk denne søndagen ;)

Skrevet

Her henger vi opp adventsstjerne, setter opp adventsstake (med elektriske lys), og sånn med fire lilla lys, i tillegg til lilla duker og telys:) Og så henger vi opp julegardiner, og tar muligens litt julekaker senere i dag. Adventskalenderen hadde nok også kommet opp om det var litt nærmere 1.desember

Skrevet

Har funnet fram julegardiner som vi har på kjøkkenet, adventsstjerna og adventsstaken :)

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Ikke for å være noen gledesdreper inne på et sånt koselig forum, men min "tradisjon" i adventstiden er å skade meg, få alvorlig tannverk o.l.. :tannverk: Slik har det vært i alle år (helt siden jeg var liten faktisk), så jeg blir ikke så overrasket lengre. De som er inne på "Loven om tiltrekning" og den type ting, har sikkert en forklaring. :smilbla:

Idag skulle jeg ut i boden og hente min eske med adventspynt. Den sto høyt der oppe.. Sikkert ikke så tung den der, tenkte jeg, og lirket den fram med strake armer. Det jeg hadde glemt, var at jeg i fjor fikk 4 digre lysestaker av stein med en venninne som jeg hadde puttet nedi den esken.. Dermed falt den over meg med stor tyngde, vred hodet mitt bak og til siden i en merkelig stilling, og der er det i grunnen enda.. Ligger på sofaen med kraftig nakkekink, ingen stjerne i vinduet og stearinlys like hvite i går.

Tradisjonen tro. :nigo:

Endret av Aurora M.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...