AnonymBruker Skrevet 22. november 2011 #1 Skrevet 22. november 2011 Jenta mi fyller 6 år i romjula, hun går i første klasse og skal be alle jentene i klassen i bursdagen sin. Men jeg er så usikker på når jeg skal ha selskapet.. kanskje det er litt rart å ha selskapet i romjula? Folk har kanskje andre planer.. Er det bedre å vente til skolen har begynt igjen? Er litt redd for at folk misforstår og tror hun fyller 7 da.
Gjest Surrehodet Skrevet 22. november 2011 #2 Skrevet 22. november 2011 Inviter dem i Januar du, skriv " Vil invitere deg til feiringen av min 6 års dag" Problem solved. Og så kan du kvitte deg med restene av julebaksten på samme tid. 2
Caramba Skrevet 22. november 2011 #3 Skrevet 22. november 2011 (endret) Vi har bursdag for eldste første helg etter jul. Du kan jo skrive at selve dagen var den xx, mens festen er den xx.... Pluss hvor mange år hun blir i invitasjonen. Endret 22. november 2011 av Caramba
AnonymBruker Skrevet 22. november 2011 #5 Skrevet 22. november 2011 Neste år kan du kanskje feire dagen i begynnelsen av desember? Det er ofte litt enkelere
AnonymBruker Skrevet 22. november 2011 #6 Skrevet 22. november 2011 Vi feirer tidlig i desember for å unngå 2 altfor tette gavedager. Barnet her har bursdag den 23.
Gjesten Skrevet 22. november 2011 #7 Skrevet 22. november 2011 Inviter til januar og skriv "Jeg/NN hadde bursdag xx.12.11 og skal feire nå.....". Neste år kan du kanskje feire i begynnelsen av desember?
Gjest Gjest Skrevet 22. november 2011 #8 Skrevet 22. november 2011 Her har det gått helt fint å feire i romjulen. Var litt redd for at det skulle komme for få gjester pga. alt som skjer da, men det har faktisk virket som at mange barn har sittet hjemme i flere dager da og er veldig klar for å komme i selskap (foreldrene synes kanskje det er godt med en pause også De som ikke har kunnet komme har som regel vært barn som har skilte foreldre, og som ofte er hos den andre forelderen da, men det har bare vært et par som ikke har kommet. Jeg må si det er en super tid å ha bursdagsselskap på. Huset er rent og ryddig, pyntet og koselig, og jeg har alltid noe godt i kakeboksene så jeg kan spe på med, så slipper jeg kanskje unna med en kake mindre. Bursdagen har alltid vært preget av glam og glitter, og litt ekstra koselig enn ellers på året, synes jeg. Hos oss er det 30.desember, forresten.
Furstina Skrevet 23. november 2011 #9 Skrevet 23. november 2011 Jag har en kollega vars barn fyller år i romjulen. De har tagit firandet en av dagarna före jul, 21 eller 22 december. Alla föräldrar har varit glada över att få en kväll (om det tas på en vardag) eller några timmar på helgen att förbereda julen utan att ha barnen med på mathandling, julegaveshopping eller sista julstädandet. Jag har vid två tillfällen bjudit in grannarnas barn på "pepparkakor, saft och julfilm" två-tre dagar före jul. Riktigt uppskattat av alla föräldrar som kommit över på en kopp kaffe, pepparkakor och glögg när de ska hämta barnen. Ta det före julen om du vill att många ska komma.
Brukernavn Skrevet 23. november 2011 #10 Skrevet 23. november 2011 En venninne av datteren har bursdag i romjulen. De har praktisert to forskjellige løsninger: Feiret en dag FØR jul, eller feiret på selve dagen. I år håper jeg inderlig at bursdagen kommer før jul....
Gjest BabyBlue Skrevet 23. november 2011 #11 Skrevet 23. november 2011 Jeg har bursdag rundt den tiden, og løsningen da var å invitere unger på bursdag helga etter skolestart. Var ikke rart det =)
AnonymBruker Skrevet 23. november 2011 #12 Skrevet 23. november 2011 Jeg tror jeg ville valgt å feire en av dagene rett før jul. De fleste barn er jo da veldig gira på at jula skal begynne, og foreldre setter pris på noen timer der de kan styre og handle uten å ha med barna over alt. I romjula liker i alle fall min familie å ta det rolig. Det holder lenge å ha de faste greiene med middag hos mormor, dagstur for å besøke morfar, skitur til hytta og sånne greier. Og rett etter nyttår er det ørten barn som har bursdag uansett (sånn har det i alle fall vært her omkring, det er alltid noen stykker som har bursdag første uka, typisk nyttårsbarngreie). Og ungene har dessuten spist godteri og julekaker i en evighet.
Gjest Gjest Skrevet 23. november 2011 #13 Skrevet 23. november 2011 Jeg har bursdag i romjula, og mens jeg gikk på barneskolen pleide jeg å ha barneselskapet på kveldstid en av de siste dagene før juleferien begynte. Da tok vi jula på forskudd, med flott dekorerte pepperkaker, julepyntet hus osv. Pleide å være flotte bursdager det!
tingeling Skrevet 23. november 2011 #14 Skrevet 23. november 2011 Her feirer vi i midten av desember, for å unngå at barnet blir seks samtidig som klassekamerater blir syv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå