Tirill Skrevet 12. desember 2003 #1 Skrevet 12. desember 2003 Dattera mi skal ha bursdag nå, og inviterer jentene i avd. i bhg... Men der er det ei som har melkeallergi og ei anna ei som har allergi mot egg. Hva kan jeg bake? Jeg har ikke peiling på hva som er godt, og passer til alle.. :oops: Takk for tips!
bluebird Skrevet 13. desember 2003 #2 Skrevet 13. desember 2003 Hm.. vanskelig. Hvis du søker litt på nettet så finner du kanskje noe. Jeg fant en dansk side med kakeoppskrifter uten melk og egg: http://www.maelkeallergi.dk/kageopskrifter.htm
Iset Skrevet 13. desember 2003 #3 Skrevet 13. desember 2003 søk her: www.kakemonsen.no der kan du søke etter kaker uten egg, uten melk, uten hvetemel osv:)
Tirill Skrevet 13. desember 2003 Forfatter #4 Skrevet 13. desember 2003 Takker for gode tips Skal helt klart ta en titt! Men synes det er litt vanskelig å lage noe som jeg ikke vet hvordan vil smake. Så jeg håper noen hadde noen gode kake-erfaringer å dele...
Gjest Anonymous Skrevet 13. desember 2003 #5 Skrevet 13. desember 2003 ja men det som er greit med kakemonsen.no, er at ALLE kakene der inne er blitt utprøvd av administrasjonen før de er lagt ut:) Iset
Grooo Skrevet 13. desember 2003 #6 Skrevet 13. desember 2003 Bak boller! Husk bare på å bruke melange-varianten som er UTEN melk og salt, og husk å IKKE pensle med egg!
Gjest Starya Skrevet 13. desember 2003 #7 Skrevet 13. desember 2003 Hvorfor ikke ta en telefon hjem til foreldrene til disse to? De har garantert oppskrifter som passer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå