Gå til innhold

Fradrag for pendling


Anbefalte innlegg

Skrevet

I sommer flyttet jeg og fikk dermed 1.5 timer å kjøre til jobben(3 t tur/retur). Diskuterte det litt med en kollega som mente at jeg ikke fikk noe pendlerfradrag før det var gått to år. Noen som kjenner til reglene?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du får vel bare pendlerstatus om du må overnatte på et annet sted enn din hjemstedsadresse pga avstand.

Skrevet

Du får fradrag for reise mellom hjem og arbeid med en gang. Det kollegaene din tenker på er nok at det går et par år før dette er hensyntatt på skattekortet og den ferdigutfylte selvangivelsen, men det er helt irrelevant. Det er bare å føre beløpet på selv.

Skrevet

Man kan kreve reisefradrag fra dag 1.

Ved neste års selvangivelse fører man opp antall dager og antall kiliometer reisevei, eventuelt også bompenger dersom det betales.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...