AnonymBruker Skrevet 17. november 2011 #1 Skrevet 17. november 2011 Jeg lurer på hva som er best trening for rompa. Er det styrke eller step maskin,turer,osv ? Jeg har sprettrompe men med en gang jeg ikke har trent på en uke eller to så merker jeg den blir mer "slapp" og myk. Lurer på om jeg skal begynne å trene styrke isteden men hva gir mest resultater?
Viljaa Skrevet 17. november 2011 #2 Skrevet 17. november 2011 Det er mange faktorer som spiller inn, men det sikreste kortet å satse på er styrketrening. Finnes masse øvelser å velge i, feks knebøy, utfall osv. Du kan i tillegg også prøve å knipe rumpa når du kjeder deg. Jeg innbiller meg i alle fall at det haår funka for meg. Dersom du trener kondisjon uten styrke, kan du risikere at rumpa blir mindre.
Supraspinatus Skrevet 17. november 2011 #3 Skrevet 17. november 2011 Gående utfall med vektskive holdt over hodet er bra trening for sete og lårmuskler.
AnonymBruker Skrevet 17. november 2011 #4 Skrevet 17. november 2011 Jeg har en rumpe jeg er superfornøyd med og er livredd for at den skal bli slapp Jeg er stortilhenger av knebøy med tyngst mulig belastning og utfall Tunge øvelser som tar hele greien!
AnonymBruker Skrevet 18. november 2011 #5 Skrevet 18. november 2011 Takk for svar rumpa mi er nemlig stor sprettrumpe(aldri trent styrke på rumpa over tid) som jeg gjerne vil beholde men blir litt småirritert når den blir slappere etter litt tid uten trening pga sykdom eller andre ting. Nå skal jeg slå til med styrke :Dspennende. Hvor lang tid tar det før jeg ser noe hvis jeg trener hver dag?
AnonymBruker Skrevet 18. november 2011 #6 Skrevet 18. november 2011 Takk for svar rumpa mi er nemlig stor sprettrumpe(aldri trent styrke på rumpa over tid) som jeg gjerne vil beholde men blir litt småirritert når den blir slappere etter litt tid uten trening pga sykdom eller andre ting. Nå skal jeg slå til med styrke :Dspennende. Hvor lang tid tar det før jeg ser noe hvis jeg trener hver dag? Jeg har også stor sprettrumpe Mitt mål er egentlig bare å bevare den sånn den er og unngå at den siger med årene! Jeg trener ikke veldig ofte, kanskje 1-2 ganger i uken, men det er nok til å opprettholde muskelmassen og fasongen. Derfor du vil forandre den, må du nok kjøre på med hard styrketrening hvertfall 3 ganger i uken. Rumpa mi og lårene er støle som fy etter en heftig knebøy-økt i går. Det funker!
TCHS Skrevet 28. november 2011 #8 Skrevet 28. november 2011 Tunge knebøy, markløft, utfall med rett teknikk. Stram rumpa på toppen!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå