Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Mulig jeg googler feil, men jeg klarer rett og slett ikke finne ut hva markedsrenten ligger på.. Noen som kan hjelpe? Tenker vel hovsakelig på inflasjonsrenten, skal regne net present value for fremtidige kontantstrømmer. Takker for svar (og gjerne en link) :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Etter en lengre samtale med Norges Bank, fant jeg ut av det :) Hvis noen andre plutselig skulle lure på det samme, fikk jeg beskjd om at jeg kunne bruke denne renten på årsbasis.

Skrevet

Vet ikke hva du mener med inflasjonsrente, men NIBOR er markedsrenten. Det er den bankene bruker som utgangspunkt for å finne renten de skal betale når de låner penger av hverandre. Den har bare begrenset tilknytning til inflasjonen.

Skrevet

Det jeg egentlig skulle ha, var diskonteringsrenten. NIBOR var det nærmeste de hadde, så fikk beskjed om at jeg kunne bruke den :) Fortalte litt av bakgrunnen for oppgaven, sånn at de visste hvorfor hva jeg trengte den til. Men takk for svar :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...