AnonymBruker Skrevet 3. november 2011 #1 Skrevet 3. november 2011 Jeg tokk mr for litt siden.. jeg måtte da se på bildene da. og jeg har hatt en følelse av graviditet en liten stund.. Jeg la ut et bildet nå så håper noen kan svare meg på om noen har opplevd det før elelr dett det ? Jeg satt en pil ned der jeg tror det er. har jeg rett eller er det ingen som vet ?
Gjest Nuppa_ Skrevet 3. november 2011 #3 Skrevet 3. november 2011 Du syns du ser en baby på mr bildet eller?
Athene Skrevet 3. november 2011 #4 Skrevet 3. november 2011 Svarte deg i en annen tråd du laget om dette. 1. MR er skadelig for fosteret da det innebærer en del strålig, og man skal ikke ta MR som gravid. 2. Man kan ikke se fosteret på MR, da det fortsatt vil være veldig tidlig i graviditeten. I den andre tråden skrev du jo også at du nettopp hadde testet negativt på grav.test?
Nienna83 Skrevet 3. november 2011 #5 Skrevet 3. november 2011 Svarte deg i en annen tråd du laget om dette. 1. MR er skadelig for fosteret da det innebærer en del strålig, og man skal ikke ta MR som gravid. 2. Man kan ikke se fosteret på MR, da det fortsatt vil være veldig tidlig i graviditeten. I den andre tråden skrev du jo også at du nettopp hadde testet negativt på grav.test? MR innebærer ikke stråling, men det kan øke temperaturen på fostervannet, og man anbefaler derfor ikke MR ved graviditet dersom ikke nødvendig.
AnonymBruker Skrevet 4. november 2011 #6 Skrevet 4. november 2011 Du syns du ser en baby på mr bildet eller? Ja jeg syns det. har spørt mange om hva de ser å de sier det samme.. Kan sende bilde
Tina :) Skrevet 4. november 2011 #7 Skrevet 4. november 2011 jeg vet det er kjempe farlig osv.. Men tatt er tatt å jeg viste ikek at jeg kanskje var gravid! Men jeg sa jeg mulig kunne være det så de sulle beskytte litt...
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #9 Skrevet 4. november 2011 Du tror ikke legen senere hadde sagt ifra hvis han/hun så en baby? Eller ser du noe ikke en lege ser?
Tina :) Skrevet 4. november 2011 #10 Skrevet 4. november 2011 Du tror ikke legen senere hadde sagt ifra hvis han/hun så en baby? Eller ser du noe ikke en lege ser? Joda, men filmen har ikke kommet til legen enda skjønner du... Må vente på time og greier så har ikke fått dratt dit enda
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #11 Skrevet 4. november 2011 [quote name=Tina ' timestamp='1320400334' post='9951337] Joda, men filmen har ikke kommet til legen enda skjønner du... Må vente på time og greier så har ikke fått dratt dit enda 1
Tina :) Skrevet 4. november 2011 #12 Skrevet 4. november 2011 Hva med å ta en graviditetstest så lenge? Det er vel det man pleier Må vente til dagen jeg venter mens å det er jo 2 uker til
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #13 Skrevet 4. november 2011 [quote name=Tina ' timestamp='1320401046' post='9951382] Må vente til dagen jeg venter mens å det er jo 2 uker til 3
AnonymBruker Skrevet 4. november 2011 #14 Skrevet 4. november 2011 Å lese MR bilder er vanskelig, man kan fort se ting som ikke er der eller ikke klare å se ting som er helt tydlig for radiologer. Så mitt tips er: Vent! Mest sannsynlig så er det bare ryggmargen din. Og om du ikke skal ha mensen før om to uker så er ihvertfall ikke et evnt foster synlig. Det er bare ett egg.
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #15 Skrevet 4. november 2011 Nå har jeg lest gjennom den andre tråden din også. Du må seriøst bli voksen før du får barn. Ønsk deg heller en baby born til jul... Tror det holder for deg 1
AnonymBruker Skrevet 4. november 2011 #16 Skrevet 4. november 2011 Nei veit dere hva. her sitter dere voksne kvinner å skriver dritt til jenter dere ikke veit hvem er engang!! Ta å spar dere for detta! Dere er vel mer vokne enn detta ? Er antageligvis ca 2-3 mnd på vei! så lutt med frekkhetene! Latterlig, voks opp
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #17 Skrevet 4. november 2011 Nei veit dere hva. her sitter dere voksne kvinner å skriver dritt til jenter dere ikke veit hvem er engang!! Ta å spar dere for detta! Dere er vel mer vokne enn detta ? Er antageligvis ca 2-3 mnd på vei! så lutt med frekkhetene! Latterlig, voks opp Det er nok ikke vi som burde vokse opp her nei... Er ts 2-3 mnd på vei mener du?
HvittHus Skrevet 4. november 2011 #18 Skrevet 4. november 2011 Dette ser ut som ryggmargen din. Du vil uansett ikke se noe som ligner et foster så tidlig i en graviditet.
Gjest Nuppa_ Skrevet 4. november 2011 #19 Skrevet 4. november 2011 Dette ser ut som ryggmargen din. Du vil uansett ikke se noe som ligner et foster så tidlig i en graviditet. Hvis det er 2 uker til mensen, betyr det EL nå. Da har ikke et evnt egg festet seg engang.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2011 #20 Skrevet 6. november 2011 Pilen peker på ryggmargen din. Den svarte spissen/"trekanten" nedenfor er ryggtaggen, og den svarte, runde strukturen ovenfor pilspissen er ryggsøylen. Mellom der ligger ryggmargen din. Livmor er ikke med på bildet, så det er umulig å si om det er noe foster i den.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå