AnonymBruker Skrevet 3. november 2011 #1 Skrevet 3. november 2011 Jeg har en datter på 10 måneder som endelig begynner å bli interessert i all mat. Hittil har det vært bare pupp, flaske og frukt som har vært greit. Jeg vet at de ikke skal ha i seg mye salt, at de selvsagt ikke skal ha i seg mye sukker, og at man skal være forsiktig med melkeprodukter. Og at honning er fy. Jeg har prøvd litt forskjellig ferdige glass og fruktmoser med yoghurt osv (Ja, skyt meg, jeg lager ikke alt fra bunnen av, fysj.. ), og hun har ikke reagert noe på melken i det. Men er det noe de ikke kan spise når de er så store? Og kan jeg trygt fortsette med litt mer melkeprodukter nå, når hun ikke har reagert hittil? Det hadde vært ganske greit å kunne begynne å gi henne akkurat det vi voksne spiser (med litt endring da) nå.
Gjest pysepusen Skrevet 3. november 2011 #2 Skrevet 3. november 2011 Du kan vel gi henne det meste utenom melk (syrnede melkeprodukter som yoghurt etc kan jo brukes nå), honning, nøtter, for mye spinat.. Alt du trenger å vite står også i folderen Mat for spedbarn man får på helsestasjonen. Den finnes også på nettet
Gjest *Røyskatt* Skrevet 3. november 2011 #3 Skrevet 3. november 2011 Ho kan nok begynne å spise vanlig middag nå, så lenge du ikke salter potetene. Bare mos det med gaffelen så burde det gå fint.
lille katt Skrevet 3. november 2011 #4 Skrevet 3. november 2011 Jeg har prøvd litt forskjellig ferdige glass og fruktmoser med yoghurt osv (Ja, skyt meg, jeg lager ikke alt fra bunnen av, fysj.. ), og hun har ikke reagert noe på melken i det. Jeg har aldri lagd noe som helst fra bunnen av til mine babyer, før de har begynt å knaske på vår mat. Hun kan jo få brødskiver/skalker, skorper, godt kokt broccoli, poteter, gulrøtter, godt kokt pasta hvis hun har litt tenner etc. Egentlig kan hun jo få alt av grønnsaker som dere har, så kan du jo prøve noen småbiter med fisk/kylling hvis hun vil ha det. Personlig har jeg alltid gitt middagsglass, og så har babyene fått litt av vår mat å pelle på selv i den alderen. De begynner jo å få godt pinsettgrep på den tiden, og kan spise erter, broccoli etc. selv.
Vibi Skrevet 4. november 2011 #6 Skrevet 4. november 2011 Du kan vel gi henne det meste utenom melk (syrnede melkeprodukter som yoghurt etc kan jo brukes nå), honning, nøtter, for mye spinat.. Alt du trenger å vite står også i folderen Mat for spedbarn man får på helsestasjonen. Den finnes også på nettet Kan man ikke begynne å bruke melk i matlaging når de har rundet ti måneder, eller er det bare yoghurt som er ok? Mener det var greit da min var på den alderen, men jeg kan ta feil
Gjest Gjest_Michelet Skrevet 4. november 2011 #7 Skrevet 4. november 2011 Kan man ikke begynne å bruke melk i matlaging når de har rundet ti måneder, eller er det bare yoghurt som er ok? Mener det var greit da min var på den alderen, men jeg kan ta feil Jeg fikk beskjed nå nettopp at det var greit fra helsestasjonen hvertfall.
Gjest pysepusen Skrevet 4. november 2011 #8 Skrevet 4. november 2011 Kan man ikke begynne å bruke melk i matlaging når de har rundet ti måneder, eller er det bare yoghurt som er ok? Mener det var greit da min var på den alderen, men jeg kan ta feil Joda, i matlaging kan man det! Jeg kunne ikke for han ble hard i magen med en gang. Men nå blir han nå fremdeles det av søtmelk da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå