AnonymBruker Skrevet 31. oktober 2011 #1 Skrevet 31. oktober 2011 Kinkig situasjon... Har møtt en gutt jeg trodde jeg likte. Eller, dvs, jeg har kjent ham i 10 år, men nå har jeg blitt singel og vi har begynt å omgås. Han er VELDIG pågående, og har invitert seg selv til meg på filmkveld, middag osv... Kan jo ikke bare si nei heller, men han er mer interessert i meg enn det jeg er i han. Og nå i helgen fikk jeg meg en oppvekker som gjorde at jeg har bestemt meg for at jeg ikkke kan ha så mye mer med ham å gjøre. Dukket blant annet opp et par ting jeg ikke visste om da jeg møtte ham igjen nå. Blant annet at han går på NAV (jeg er sær på sånt, skal jeg binde meg, må det være med en som har fast jobb, ordnet økonomi osv), og i helgen ble noe jeg har mistenkt lenge bekreftet - at han driver med litt... ehm... lyssky aktiviteter, for å si det sånn. Sper på nav-lønninga litt. Sånne folk er jeg ikke interessert i å ha noe med å gjøre. Problemet mitt er bare det at det verste jeg vet er å såre folk. Og denne personen her er veldig følelsesmenneske. For noen uker siden prøvde jeg å forklare ham at jeg overhodet ikke er interessert i noe forhold ennå, at jeg trenger tid og at jeg er nødt til å bli ordentlig kjent med personen først. DA ble det drama, han var helt ute av seg. Og i og med at han er såpass pågående - og jeg har store problemer med å si nei, får dårlig samvittighet osv, har det blitt til at vi har vært endel sammen etter det allikevel. Men NÅ begynner jeg å få panikk. JEG VIL IKKE VÆRE SAMMEN MED HAM! I alle fall ikke etter det jeg fant ut nå i helgen. Hjelp meg... Han har kjørt livet sitt helt på ræva og sier jeg er det eneste lyspunktet han har akkurat nå. Bryr meg jo om ham, men er absolutt ikke interessert i å være kjæresten hans. Hadde han ikke vært så følsom så hadde jeg nok kutta all kontakt for lenge siden. Men jeg er redd for hva han kommer til å gjøre dersom jeg bare "dumper" ham nå. Huff, skal ikke være så greit... Men en sånn fyr... Uten jobb, nesten uten penger, og i tillegg kriminell (selger/kjøper/bruker) kan jeg bare ikke rote meg borti! Hvordan forklarer jeg ham dette på en måte som gjør at han ikke detter enda lengre ned i kjeller'n.......?
AnonymBruker Skrevet 31. oktober 2011 #2 Skrevet 31. oktober 2011 Feil 1: Du sa du ikke var interessert i nor forhold med ham ennå. Ergo: Han øyner fortsatt håp om at du vil bli sammen med ham. Du må si rett ut at du IKKE er interessert i å bli kjæresten hans, og at du heller ikke komer til å bli interessert i det noen gang. Noen mennesker trenger å få det i klartekst, han er en av dem. Det beste er å høre sannheten, selv om man ikke liker den. Gå ikke rundt å bekymre deg for hva som kanskje vil skje. Han er ikke ditt ansvar, og kommer heller aldri til å bli ditt ansvar. Bryt kontakten, si du er opptatt når han kontakter deg, ikke svar på meldinger/anrop osv. Ja, det gjør vondt, men på sikt er det det beste for dere begge. 1
Steinar40 Skrevet 31. oktober 2011 #3 Skrevet 31. oktober 2011 Feil 1: Du sa du ikke var interessert i nor forhold med ham ennå. Ergo: Han øyner fortsatt håp om at du vil bli sammen med ham. Du må si rett ut at du IKKE er interessert i å bli kjæresten hans, og at du heller ikke komer til å bli interessert i det noen gang. Noen mennesker trenger å få det i klartekst, han er en av dem. Det beste er å høre sannheten, selv om man ikke liker den. Gå ikke rundt å bekymre deg for hva som kanskje vil skje. Han er ikke ditt ansvar, og kommer heller aldri til å bli ditt ansvar. Bryt kontakten, si du er opptatt når han kontakter deg, ikke svar på meldinger/anrop osv. Ja, det gjør vondt, men på sikt er det det beste for dere begge. Alle mennesker trenger å få det i klartekst.
AnonymBruker Skrevet 31. oktober 2011 #4 Skrevet 31. oktober 2011 Alle mennesker trenger å få det i klartekst. Stemmer ikke. Noen tar faktisk hint, men det er godt mulig at det gjelder mindretallet.
Chord Skrevet 31. oktober 2011 #5 Skrevet 31. oktober 2011 Har vært borti det samme. Hadde "kjent" fyren i lang tid, han var veldig interessert, veeeeldig følsom og la aldri skjul på sine følelser for meg. Jo mer jeg ble kjent med han, jo mer visste jeg at dette ikke var en fyr for meg. Men jeg var sjenert og ville ikke såre han. De hintene jeg ga om min manglende interesse, gikk ikke inn. Så til slutt sa jeg rett og slett til han at jeg ikke hadde de rette følelsene for han. Det er ikke noe vits i å si at det kanskje blir bedre etterhvert, for det blir det ikke. Da gir man bare falske forhåpninger, noe som forteller fyren at det kanskje kan bli dere to en dag. Bare du får tid og oppmerksomhet nok. Det er bedre å være ærlig om det, si ting rett ut, så slipper han å leve i håpet, noe jeg tror sårer mer. Så kan du finne deg noen du vil ha, og han finne noen som synes det er greit at han lever på Nav og den andre... eh.. inntektskilden hans. 1
Steinar40 Skrevet 31. oktober 2011 #6 Skrevet 31. oktober 2011 Stemmer ikke. Noen tar faktisk hint, men det er godt mulig at det gjelder mindretallet. Hinting er en uting. For da blir det fort misforståelser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå