SortEngel Skrevet 23. oktober 2011 #1 Skrevet 23. oktober 2011 Jeg fikk beskjed av legen under en ultralyd at jeg hadde massssssssse syster på egstokkene og hun sa; Dette kommer til å gjøre sån at du aldri kan få barn. Jeg ble redd og kontaktet overlegen på sykehust og han tok en vaginal ultralyd og sa; skal du ha unger må du ta kontakt med meg så skal jeg hjelpåe deg. 3 månder senere var jeg på en undersøkelse og vi snakket om å få barn og jeg sa jeg hadde lyst på 5-6 unger. Legen lo og sa; Lykke til. Og han leste det de andre lege hadde skrevet og sa; Du kan få barn, men det kan bli extremt vanskelig. Så jeg var så i tvil om hva jeg skulle tro så jeg dro til en venn av moren til forloveden som er synks. Han hadde aldri truffet og eller viste ingenting om meg.. Han tok meg i hånden å sa; Jeg vet dette er litt ekket å si siden svigermoren din står ved din side, men du blir gravid med din kjære. ( vi hadde bare vært i lag i noen uker ved dette tidspunktet.) ... Jeg har tatt p-sprøyten sisen jeg ikke vil a menstrasjon da jeg blir syk av mensen. Men nå sitter min 24 år gammle mann å søker på nettet om hvordan han kan få meg gravid... ( jeg er 32 og har 2 jenter på 6-7 fra før.) Men vi har snakket så mye om dette at jeg er blitt baby syk.. Jeg har sååå lyst på baby. Skal jeg kjøpe en digital eggløsnings test og vente å see.. Eller skal jeg la sjebnen ta sin vei? eller gå til legen og be om hjelp???
Gjest Nuppa_ Skrevet 26. oktober 2011 #4 Skrevet 26. oktober 2011 Hvis du må ha hjelp til å bli gravid er vel legen den eneste som kan hjelpe deg. Og han må nok sende deg videre til gynekolog.
AnonymBruker Skrevet 26. oktober 2011 #5 Skrevet 26. oktober 2011 Enig med de over! Du kan få hjelp til å sette igang eggløsning. (Cyster tyder på at du ikke har eggløsning av deg selv). Vi har akkurat vært igjennom det samme, men lyktes til slutt med hjelp fra lege.
Tweak Skrevet 27. oktober 2011 #6 Skrevet 27. oktober 2011 De kan gå inn og brenne vekk en god del av cystene og så stimulere deg med f.eks. pergotime for å få eggløsning. IKKE ta mer p-sprøyte nå, de hormonene der har en tendens til å kødde til ting i aaaalt for lang tid etter siste sprøyte! Men du får komme deg til legen og starte prosessen med en gang legen henviser deg til gyn og så ruller ballen videre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå