AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #1 Skrevet 19. oktober 2011 Jeg har fryseren full av lammelår i skiver, men er litt usikker på hva jeg kan bruke det til. Er det slik at jeg f.eks bare kan skjære det opp i biter, steke det i stekepanna og putte det i en stroganofgryte? Andre forslag? Hva kan jeg ha som tilbehør, er det bare potet som funker?
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #2 Skrevet 19. oktober 2011 Du kan bruke det som pålegg i stedet for skinke. Men du kan også ha kjøttet i lapskaus, tilsett kjøttet på slutten av koketiden. Du kan lage en saus (brun saus, viltsaus, champinjongsaus mfl) og ha i kjøttet. Tilbehør: Pasta, ris, poteter, potetmos, grønnsaker og tyttebær. Du kan la kjøttet ligge til det får romstemperatur og servere med fløtegratinerte poteter (eller fløtegratinert sellerirot), grønnsaker. Eller med soppstuing.
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #3 Skrevet 19. oktober 2011 Brun lammestykkene raskt i pannen på hver side, så legger du de i stekovnen for ettersteking. Jo lavere temperatur og lenger tid, jo saftigere og bedre kjøtt. Tilbehøret kan selvfølgelig varieres, men kan jo foreslå hjemmelaget potetmos, stekt sopp, blomkål og rødvinssaus.
Gjest fjosa Skrevet 20. oktober 2011 #4 Skrevet 20. oktober 2011 Er det ferdigstekt stek i skiver eller rått kjøtt? Det siste kan du jo bruke i fårikål eller andre lammeretter. Finnes masse oppskrifter på matprat bl.a.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå