AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #1 Skrevet 19. oktober 2011 Var innom epla og titta litt da jeg oppdaga en annonse for denne melkekartonlommeboken her, og jeg ser at hun som lager den skriver at lommebøkene hennes har vært omtalt mange forskjellige steder. For noen måneder siden kom det opp en tutorial på facebooksiden til Mr.Melk om hvordan man lager denne lommeboken. Da lurer jeg på, hvem var først ute, hun selgeren her som tar 150kr pr lommebok, eller Mr.Melk som gir vekk oppskrifta på den gratis?
ashera Skrevet 20. oktober 2011 #2 Skrevet 20. oktober 2011 Ingen av dem, tenker jeg. Jeg vet om mange som har lagd slike i årevis, og det er jo ikke en norsk oppfinnelse heller, da. Det finnes snørten slike tutorials på nettet, fra mange ulike land.
Undantag Skrevet 27. oktober 2011 #3 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg kjøpte en slik lommebok av Ingrid Riddervold (hun som selger de på epla) allerede i 2007-2008, så jeg vil tippe hun var ute i god tid før mr. Melk.... Når det er sagt så er det ikke hun som har "funnet dem opp", men hun har solgt dem i mange år.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå