Lyra Skrevet 19. oktober 2011 #1 Skrevet 19. oktober 2011 Jeg vet det er en del som har kjøpt/giftet seg i kopikjoler kjøpt fra Kina. Vil dere vise fram disse? Tenker da på det faktiske produktet og ikke kjolen den er en kopi av. Skriv gjerne hvor dere kjøpte den (evt hvilken selger på eBay), hvor mye den kostet og om dere ble fornøyd. Jeg vil også gjerne se kjolene som kanskje var så mislykket at de ikke kunne brukes. Tenkte dette kunne være informativt for dem som vurderer kinakjoler
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #2 Skrevet 19. oktober 2011 Kjøpte min fra Coniefox. Kjolen: link link link Aner ikke om den er kopi av en annen kjole, men jeg søkte etter selskapskjoler og ikke brudekjoler. Ser at den koster 158$ nå, men da jeg kjøpte den for litt over et halvt år siden kostet den 119$ (tror de hadde en kampanje akkurat da eller at jeg fikk rabatt siden jeg kjøpte en annen kjole også). Bestilte også en annen (kort) kjole (ikke til bryllupet) og er veldig fornøyd med begge. Det er "innebygd" BH i begge kjolene. Var først og prøvde kjoler i brudesalong, men fant ingen som jeg likte. De ble enten for vanlige eller for store og "brudete" for min smak. Dyre var de også, og da ville jeg ikke bruke masse penger på en kjole jeg ikke egentlig var fornøyd med. Satte meg ned og googlet til jeg ramlet over denne siden. Kjolen er egentlig ikke en brudekjole, men jeg liker den. Ble heldigvis positivt overrasket over hvordan den så ut, hadde aldri gjettet at den kostet under 1000,- Noe som er viktig å se på er størrelsene. De asiatiske størrelsene er ofte mindre enn vi er vant til. Jeg måtte bestille M (som var litt for stor) selv om jeg til vanlig bruker XS. Pakken ble levert med budbil på døren, tok ikke lang tid å få den heller. Betalte 500,- hos en sydame for å sy inn/opp kjolen (og stroppene) litt, Jeg er relativt kort så det var forventet.
Daxi Skrevet 20. oktober 2011 #3 Skrevet 20. oktober 2011 Kjøpte min fra Coniefox. Kjolen: link link link Aner ikke om den er kopi av en annen kjole, men jeg søkte etter selskapskjoler og ikke brudekjoler. Ser at den koster 158$ nå, men da jeg kjøpte den for litt over et halvt år siden kostet den 119$ (tror de hadde en kampanje akkurat da eller at jeg fikk rabatt siden jeg kjøpte en annen kjole også). Bestilte også en annen (kort) kjole (ikke til bryllupet) og er veldig fornøyd med begge. Det er "innebygd" BH i begge kjolene. Var først og prøvde kjoler i brudesalong, men fant ingen som jeg likte. De ble enten for vanlige eller for store og "brudete" for min smak. Dyre var de også, og da ville jeg ikke bruke masse penger på en kjole jeg ikke egentlig var fornøyd med. Satte meg ned og googlet til jeg ramlet over denne siden. Kjolen er egentlig ikke en brudekjole, men jeg liker den. Ble heldigvis positivt overrasket over hvordan den så ut, hadde aldri gjettet at den kostet under 1000,- Noe som er viktig å se på er størrelsene. De asiatiske størrelsene er ofte mindre enn vi er vant til. Jeg måtte bestille M (som var litt for stor) selv om jeg til vanlig bruker XS. Pakken ble levert med budbil på døren, tok ikke lang tid å få den heller. Betalte 500,- hos en sydame for å sy inn/opp kjolen (og stroppene) litt, Jeg er relativt kort så det var forventet. Herregud! den var jo sykt fin! nå vil jeg ha den! 2
AnonymBruker Skrevet 24. oktober 2011 #5 Skrevet 24. oktober 2011 hva er kinakjoler? Les innlegget da. Jesus Christ. 2
AnonymBruker Skrevet 25. oktober 2011 #6 Skrevet 25. oktober 2011 Jeg kjøpte gjennom ebay fra et kinesisk syerske-firma for noen år siden, husker ikke hva selgerens butikk på ebay heter. Selv om jeg ble fornøyd med kjolen så var den jo ikke lik orginalen. Betalte 1000,- kr frakten var gratis. Pakken ble levert på døra via DHL. Jeg har to store underskjørt til skjolen, men bildet er tatt uten. Kjolen er en kopi av Amalia Carrara Eve of Milady link Har aldri lastet opp bilder på denne måten før, så får se om jeg fikk det til :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 26. oktober 2011 #7 Skrevet 26. oktober 2011 Jeg kjøpte kjolen på jkdress.com. Var godt fornøyd med kvaliteten, men måtte noen små tilpasninger til hos skredder her hjemme. Det var delvis pga at jeg gikk litt ned i vekt like før bryllupet, og enkelte endringer jeg selv ønsket. Kjolen kostet ca 100 dollar. Kjøpte også kjoler til min to forlovere derfra, og de var også fint sydd, men begge måtte tilpasse dem litt hos skredder.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2011 #8 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg har kjøpt kjolen min på lightinthebox.com. Superfornøyd! Satt som et skudd og - flaks
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2011 #9 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg forstår ikke hva kinakjoler er ...
CathFoto Skrevet 28. oktober 2011 #10 Skrevet 28. oktober 2011 Ab: Kinakjoler er kjoler, ofte kopier av kjente brudekjole-design som er sydd av en syerske/skredder i Kina. Bestilles ofte gjennom ebay, jkdress etc.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå