Stinelin Skrevet 17. oktober 2011 #1 Skrevet 17. oktober 2011 Vi har begynt å tenke på budsjettet for bryllupet vårt. På flere steder har vi valget mellom kuvertpris eller å leie huset og fikse resten selv. Først lurer jeg på hva som er vanlig innhold i kuvertpris, og hva som kommer i tillegg? Drikke kommer ofte i tillegg har jeg skjønt, men jeg ser for meg at det kan bli veldig mange andre utgifter. Hva er vanlig kuvertpris?
AnonymBruker Skrevet 17. oktober 2011 #2 Skrevet 17. oktober 2011 vanlig kuvertpris variere fra sted til sted. feks i oslo er det dyrere enn mange andre steder. bor i en mellom stor by der ligger snitt prisen på 350 kr per kuvert... så er det drikke i tillegg.
Thinkerbelle Skrevet 17. oktober 2011 #3 Skrevet 17. oktober 2011 Oi det er veldig vanskelig å vite hva som er vanlig:) Vi betalte kuvertpris og hadde inkludert alt: mat, drikke, nattmat, pynting, rydding, blomster, osvosv.. Man bør sette opp regnestykket over begge alternativer om det å holde budsjettet nede er viktig:)
Tillie Skrevet 18. oktober 2011 #4 Skrevet 18. oktober 2011 Vi har kuvertpris fordi vi ikke er interessert i noe ekstra arbeid med bryllupet. Det er imidlertid ganske mye dyrere enn å ordne selv, med mindre du setter en timepris på eget arbeid (jeg har lange dager på jobb og skjønner ikke hvordan jeg skulle rukket å planlegge den typen bryllup). I Oslo ligger kuvertprisen gjerne på 500-750 for tre retter. For vår del er da kaffe/te, bryllupskake, ev. nattmat, alkohol mv. ikke med i prisen.
Stinelin Skrevet 18. oktober 2011 Forfatter #5 Skrevet 18. oktober 2011 Jeg vurderte også kuvertpris fordi vi ikke har tid til så veldig mye jobb med bryllupet. Men uansett blir det jo mye å tenke på annet enn maten, og det vil gå masse tid og penger til alt det andre. Vi har valget mellom 750,- pr. kuvert+drikke, eller å leie gården for 20 000,- og ordne resten selv. 750kr x 80 gjester= 60 000kr. Da ordner de alt, men vi må jo fortsatt tenke på vielse, transport, klær, blomster, overnatting osv osv. 20 000kr i leie inkluderer dekketøy, dekking, rydd og vask. Så spørs det hva det vil koste å leie kokk og servitører i tillegg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå