Kvist Skrevet 10. oktober 2011 #1 Skrevet 10. oktober 2011 Jaja, da var en ukes lykkeland over graviditet over. Spontanabort i uke 6. Jeg har vært hos gynekolog i dag, UL viser tynn slimhinne og ingen graviditet i livmor. Men jeg har da blødd MINDRE enn en vanlig mens, og bare i to dager. Og har fortsatt sterke smerter som minner om rier. Så gynekologen kunne ikke utelukke graviditet utenfor livmoren. Tok blodprøve i dag, skal ta om to dager og ta kontakt før det også om smertene ikke gir seg. Hvor lenge har dere andre som har opplevd spontanabort smerter? Fysisk altså, de psykiske smertene vil vel alltid være der. Men jeg kan ikke huske at det var sånne rielignenede smerter så lenge når jeg har mistet tidligere. Så redd for at det er noe mer galt. Etter å ha prøvd i mange mange år, og fått vite at vi må ha prøverør for å bli gravide var vi jo så lykkelige over å ha fått det til alene. Sukk... tenk om det går fra vanskelig til helt umulig nå?
Gjest Lizette Skrevet 10. oktober 2011 #2 Skrevet 10. oktober 2011 Huff, skjønner så utrolig godt hvor fælt det må føles Jeg har selv kun hatt MA, og den var helt smertefri, så jeg vet ikke så mye om smertene ved en SA. Men mitt inntrykk er at mange opplever ganske kraftige menstruasjonssmerter når de spontanaborterer? Krysser fingrene for at det ikke er graviditet utenfor livmoren, i hvert fall
-Pus- Skrevet 10. oktober 2011 #3 Skrevet 10. oktober 2011 Huff så leit! Til en mager trøst: når jeg hadde MA var det som kraftige menssmerter (smertene gikk i bølger) og mye blod i en liten uke....så var det over...
pusilus Skrevet 10. oktober 2011 #4 Skrevet 10. oktober 2011 Ååå Kvist Så utrolig trist å lese Jeg hadde rie(lignende) smerter og blødd minimalt da jeg hadde en SA i mai i forbindelse med fryseforsøket jeg hadde i slutten av mars. Smertene var uutholdelige og jeg lå i dusjen og ropte etter sterke smertestillende. Smertene på det verste varte vel i nesten tre timer tror jeg, men det bygde seg opp i ca et døgn. Blødningene kom mensen etter, i strie strømmer. Jeg rant nesten bort og et toalett var en absolutt nødvendighet å være innen rekkevidde til en hver tid. Håper for all det at graviditeten ikke ligger en plass den ikke skal være Ta vare på hverandre kjære du
Salander Skrevet 10. oktober 2011 #5 Skrevet 10. oktober 2011 Først av alt: Så utrolig trist, spesielt siden dere har prøvd så lenge... Jeg hadde SA i uke 5. Blødde i to dager, som en vanlig mens. Deretter spottet jeg brunt i ca 4 dager. Lite smerter. Så en SA kan være veldig forskjellig fra person til person.
Niennas Skrevet 10. oktober 2011 #6 Skrevet 10. oktober 2011 Jeg blødde i 3 uker ca når jeg hadde min SA, og smertene holdt på like lenge. Men de var jo ikke konstante, og ikke alltid like vonde heller. Trist å høre, Kvist.
vinterspeil Skrevet 10. oktober 2011 #7 Skrevet 10. oktober 2011 Så trist å høre Jeg hadde 4-5 aborter i løpet av 3 år - før det kom et velskapt lite barn knappe to uker før terminen. Så ikke gi opp!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå