Vulpes Skrevet 9. oktober 2011 #1 Skrevet 9. oktober 2011 Hvis man har lånt bil av venner eller familie og har kjørt 450 km, hva skal man betale til den man lånte bilen av? Så klart betaler man for all bensinen man brukte, men å bruke en bil koster jo mer enn kun bensinen. Hva skal man betale i tillegg per km? Har prøvd å søke på internett men finner ingen gode svar. Noen av tallene jeg har funnet ender opp med at man bør betale omkring 1000 kr for disse kilometerne, i tillegg til bensin, og det virker jo helt fjernt - da er det faktisk billigere å bruke leiebil!
Britt Banditt Skrevet 9. oktober 2011 #2 Skrevet 9. oktober 2011 Hadde det vært min bil så hadde jeg ikke forventet annet enn å få like mye bensin på tanken som det var da jeg ga den fra meg. 45 mil er ikke SÅ mye, og det koster ikke mye i slitasje etc. Evt. kan du jo fylle full tank? Skal du gjennom bomstasjoner hvor det blir tilsendt regning eller autopass blir brukt så bør du jo betale for det.
Vulpes Skrevet 9. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 9. oktober 2011 Takk for svar. Alle utgiftene skal dekkes uansett, det er bestemt, av forskjellige grunner Problemet er bare å vite hva som er rikig beløp.
AnonymBruker Skrevet 9. oktober 2011 #4 Skrevet 9. oktober 2011 tja, regn 50øre eller 1 kr pr km for å være grei da? SÅ mye slitasje på 45 mil blir det ikke, med mindre du har kjørt gjennom veier med 1 mill hull i og hele bilen er fillerista
Vulpes Skrevet 10. oktober 2011 Forfatter #5 Skrevet 10. oktober 2011 Igjen, takk for svar 1 kr per kilometer er kanskje en grei deal. Personen vi lånte bilen av er alvorlig syk og bruker ikke bilen sin selv, vi har derimot lånt den noen ganger. Føler det blir veldig feil om hun/han i lengden skal ha utgifter på slitasje på en bil som han/hun ikke en gang kjører selv.
AnonymBruker Skrevet 10. oktober 2011 #6 Skrevet 10. oktober 2011 5 kr/kilometeren http://www.ostlendingen.no/forbruker/bil-og-motor/stadig-dyrere-a-ha-bil-1.6155964
AnonymBruker Skrevet 10. oktober 2011 #7 Skrevet 10. oktober 2011 5 kr/kilometeren http://www.ostlendingen.no/forbruker/bil-og-motor/stadig-dyrere-a-ha-bil-1.6155964 satan så dyrt.......................
Mistymya Skrevet 10. oktober 2011 #8 Skrevet 10. oktober 2011 Men en bil trenger å være litt i gang for å ikke ruste vekk... hvis bilen aldri er i bruk, å gjør dere eieren en tjeneste ved å kjøre litt rundt med den. En langtur i blandt er også sunt for bilen.
øyungen Skrevet 10. oktober 2011 #9 Skrevet 10. oktober 2011 Ta utgangspunkt i statens satser for bilgodtgjørelse: For de første 9000 km i inntektsåret; kr 3,65 pr. km.
Annikken Skrevet 13. oktober 2011 #10 Skrevet 13. oktober 2011 (endret) Bensin og bompenger. Og kanskje litt attått, runde oppover til nærmeste hundre eller den over der igjen? Edit: Kommer helt an på omstendighetene rundt. Har bil selv - var det en god venn av meg som ikke bruker å snylte ellers, så hadde jeg tatt mindre betalt enn om det var kameraten til samboeren som alltid kommer på middag og aldri har med seg vin :gjeiper: Endret 13. oktober 2011 av Annikken
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå