AnonymBruker Skrevet 30. september 2011 #1 Skrevet 30. september 2011 Mange har en drøm om å bli sangstjerne eller musiker og leve av det. Jeg har lyst til å leve av kunsten min. Altså maleriene og tegningene mine. Hvordan kan jeg gå frem for å gjøre det mulig? Noen ideer?
Satellites Skrevet 30. september 2011 #2 Skrevet 30. september 2011 Kontakt gallerier og hør om de vil ha verkene dine inn på en salgsutstilling :-)
Grønt blad Skrevet 30. september 2011 #3 Skrevet 30. september 2011 Kontakt også den lokale kunstforeningen. Mange kunstforeninger har utstillinger, og selv om man ikke får stille ut alene ved et galleri, så kan man kanskje få med et bilde i kunstforeningens utstilling. Er du ung? Ta utdannelse som kunstner, f.eks. ved kunsthøyskolen i Oslo. Den er anerkjent, vil gjøre deg dyktigere og kan gi deg verdifulle kontakter. Å leve av å være kunstner er knallhardt, og det er kun noen få som klarer det. De fleste kunstnere har en jobb ved siden av, men noen få kunstnere kan leve av det de selger eller får stipender som de kan leve av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå