AnonymBruker Skrevet 26. september 2011 #1 Skrevet 26. september 2011 Snakket nettopp med noen som har 2 brødre , men som ikke i voksen alder har så veldig ofte kontakt med dem. Jeg har alltid sett for meg at søsken alltid vil ha et spesielt bånd mellom seg som varer livet ut og at de vil være der for hverandre alltid. Har du bra kontakt med dine søsken og har du bedre kontakt med søstre enn med brødre?
AnonymBruker Skrevet 26. september 2011 #2 Skrevet 26. september 2011 Har gjennom hele barndommen og ung voksen hatt veldig nært forhold med min storebror. Men tidsklemma har tatt knekken på forholdet vårt, vi har hver vår familie, jobber osv, og klarer ikke holde kontakt.
Gjest loren Skrevet 26. september 2011 #3 Skrevet 26. september 2011 Jeg har bare søstre, ei som er 2 år eldre og ei som er 4 år yngre, hadde helt greit forhold i hele oppveksten men var ikke bestevenner. Det er vi nå, alle tre, jeg har flytta langt fra dem, og ser dem 5-6 ganger i året, men vi vet omtrent alt om hverandre. Prater med en av dem, eller begge, på tlf omtrent hver eneste dag...
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #4 Skrevet 27. september 2011 Jeg har 5 brødre, og snakker vel med storebroren min når vi treffes ca 4 ganger i året. De yngre har jeg ingen kontakt med i det hele tatt. Jeg nærer ingen store følelser for noen av mine søsken, av den grunn at vi ikke har vokst opp sammen.
Brukernavn Skrevet 27. september 2011 #5 Skrevet 27. september 2011 Jeg har en bror som jeg sjelden ser. Han er vel strengt tatt til mer irritasjon enn glede... Men vi var veldig gode venner når vi vokste opp, da
Gjest fr21_5ffdsa Skrevet 27. september 2011 #6 Skrevet 27. september 2011 Jeg har god kontakt med søsteren min, men ikke med broren min. Det har jeg aldri hatt.
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #7 Skrevet 27. september 2011 Har kun et søsken, en søster, men vi er ikke særlig nære. Egentlig er vi vel ikke heller venner men ikke uvenner. Kun familie. Vi er begge i voksen alder, men veldig forskjellige og er en ganske stor vegg imellom oss. Jeg lurer på om det noen gang kommer til å endre seg.
Arkana Skrevet 27. september 2011 #8 Skrevet 27. september 2011 Jeg har en tre år yngre bror og vi har alltid hatt et godt forhold. Vi treffes minst en gang i uka. Mannen min har to brødre. De har et greit forhold, dvs de ringer hverandre innimellom og vi besøker hverandre (de bor langt unna oss). De er ikke spesielt nære, men jeg tror det har mye å gjøre med at de er veldig ulike. Jeg kjenner ikke noen som har et dårlig forhold til søsknene sine. De aller fleste har et godt forhold til søsknene sine.
Gjest snoopy_93 Skrevet 27. september 2011 #9 Skrevet 27. september 2011 Hvis jeg tenker på at broren min er autist og bare bodde hjemme hos oss til jeg var rundt 4år før han ble plassert i forsterhjem og jeg bare fikk se han annenhver - hver 4 helg så har vi et veldig bra forhold! Jeg har ikke fått besøkt han i leiligheten hans enda, men det er fordi vi bor på her vår kant på utsiden av oslo. (Jeg bor i Bærum og han bor ved Kløfta) Merker nå at jeg gjerne skulle vært med han igjen, for jeg savner han masse! Så ja, vi har et bra forhold! Kunne ikke bedt om en bedre bror enn han.
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #10 Skrevet 27. september 2011 Jeg har et greit forhold til søsknene mine. Av og til givende, men for det meste er de irriterende mennesker jeg holder kontakten med fordi jeg må.
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #11 Skrevet 27. september 2011 Jeg har fire søsken. To av dem har jeg ingen kontakt med, de to andre har jeg et greit forhold til uten at jeg vil kalle det veldig nært. Når jeg ser på mine venner (vi er i 30-årene) så vil jeg fordele det slik: 70% har et greit, men ikke veldig nært, forhold til sine søsken 15% har et veldig nært forhold til sine søsken 15% har et dårlig eller ikke-eksisterende forhold til sine søsken
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #12 Skrevet 27. september 2011 Jeg har to brødre. Den ene har jeg et nære forhold til og den andre har jeg ikke noe forhold til i det hele tatt, pga hans personlighet og alkoholbruk.
Gjest frøken am Skrevet 27. september 2011 #13 Skrevet 27. september 2011 Det kommer jo an på! Mamma har alltid vært opptatt av at vi skal behandle hverandre ned respekt og godhet, og slik har det blitt. Vi er veldig tette og det er takket være oppveksten.
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #14 Skrevet 27. september 2011 Jeg har tre søstre, og har et veldig godt forhold til dem alle. Anser dem faktisk som mine beste venner, det er alltid en av dem jeg ringer til hvis det er noe.
Gjest Consensio Skrevet 27. september 2011 #15 Skrevet 27. september 2011 Har 5 søsken og ikke særlig kontakt med noen av dem. Føler ikke at vi har så nære bånd til hverandre, men har litt kontakt med to av dem.
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #16 Skrevet 27. september 2011 Har 5 søsken og ikke særlig kontakt med noen av dem. Føler ikke at vi har så nære bånd til hverandre, men har litt kontakt med to av dem. Høres akkurat ut som meg selv det der.
villemo84 Skrevet 27. september 2011 #17 Skrevet 27. september 2011 Jeg har en søster og en bror! Har et greit nok forhold til søstra mi! Kunne sikkert vært mye bedre hvis foreldrene våre ikke sammenlignet meg med henne og alltid minner meg på hvor mye bedre hun er enn meg! Broren min er 12 år yngre enn meg så blir litt for stort hopp til at vi blir veldig nære, men mine barn forguder den tøffe onkelen sin!
AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #18 Skrevet 27. september 2011 Jeg har en søster og en bror! Har et greit nok forhold til søstra mi! Kunne sikkert vært mye bedre hvis foreldrene våre ikke sammenlignet meg med henne og alltid minner meg på hvor mye bedre hun er enn meg! Broren min er 12 år yngre enn meg så blir litt for stort hopp til at vi blir veldig nære, men mine barn forguder den tøffe onkelen sin! Dette er ikke for å være frekk eller pirkete, men jeg vil gi deg et råd. Bruk punktum istedet for utropstegn bak setningene dine. Disse små tegnene betyr mye for hvordan innlegget leses, og jeg tror du kanskje kan oppleve at folk tolker deg annerledes enn du mener når du avslutter setningene med utropstegn. Man kan fort oppfattes som sint, påståelig, nesevis osv når man bruker utropstegn. I andre typer tråder kan du kanskje få unødvendig mye motbør fordi folk misforstår deg. Jeg mener det bare godt! 2
Gjest redstar Skrevet 27. september 2011 #19 Skrevet 27. september 2011 (endret) Jeg er den eldste i søskenflokken og jeg har veldig nært bånd med min 2år yngre bror. Det har vi alltid hatt og er som bestevenner og har faktisk aldri kranglet(utenom 2ganger da vi var små) Jeg har også veldig nært bånd til min yngste søster, hun er min lille prinsesse&bestevennine. Jeg har også 2 mindre halvsøstre som jeg har veldig nært bånd med, men vi har forskjellig mor så derfor vil jeg si at jeg har tettere bånd med min helbror og min minste halvsøster(mor gift på ny og fikk en liten attpåklatt:p). Men vi har alle veldig godt og nært bånd, og det tror jeg vi alltid kommer til å ha:) Endret 27. september 2011 av redstar
Miki Skrevet 27. september 2011 #20 Skrevet 27. september 2011 Jeg har 3 brødre som jeg har et veldig nært forhold til :-) 2 eldre og 1 yngre. Som barn var jeg bare sammen med min lillebror fordi storebrødrene mine såg på meg som "plagsom lillesøster". Nå som vi har blitt voksen tilbringer vi mye mer tid sammen, og vi kan snakke om alt. Glad i mamma, pappa, brødrene mine (og "søsteren" min), kjæresten min og hunden min
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå