Avalon Skrevet 18. september 2011 #1 Skrevet 18. september 2011 Nå har jeg bestemt meg! Sukker skal bort, og jeg skal gå til innkjøp av treningsklær når lønna kommer, melde med inn på treningsstudio! Erstatte fett med litt mer muskler er målet Men, jeg kommer nok til å slite med motivasjonen til tider og er veldig grønn på dette med trening så alle tips fra treningstøy til tips om trening og mat tas i mot med stoor takk! Skal ikke trene alene (heldigvis), har en venninne som kan alle appartene og som har lovet å pushe og motivere. Kommer ikke til å fortelle sambo at jeg skal begynne å trene, da han er typen til å le av sånt. Sier det heller når man kan se resultater. Så her kommer noen spørsmål sånn i farten: - Hvilke treningstøy anbefales? - hva med sko, er det en spesiell type jeg bør se etter? - Når kan man trene etter å ha spist (tenker da på om man få hold osv) - Hva bør man spise mest av når man trener, proteiner eller "treige" karbohydrater? - Hva ellers bør jeg tenke på? Må også legge til aat jeg har senebetennelse og muligens carpal tunnel syndrom, da bør jeg kanskje ikke gå hardt til verks på armene helt enda? Det er mye bedre nå, men det er ikke helt borte enda. Håper noen vil svare og kanskje følge med på prosessen når jeg har kommet i gang!
Gjest Skrevet 18. september 2011 #2 Skrevet 18. september 2011 Så her kommer noen spørsmål sånn i farten: - Hvilke treningstøy anbefales? - hva med sko, er det en spesiell type jeg bør se etter? - Når kan man trene etter å ha spist (tenker da på om man få hold osv) - Hva bør man spise mest av når man trener, proteiner eller "treige" karbohydrater? - Hva ellers bør jeg tenke på? Må også legge til aat jeg har senebetennelse og muligens carpal tunnel syndrom, da bør jeg kanskje ikke gå hardt til verks på armene helt enda? Det er mye bedre nå, men det er ikke helt borte enda. Håper noen vil svare og kanskje følge med på prosessen når jeg har kommet i gang! Følger med her jeg, ettersom jeg slet mye med motivasjonen i begynnelsen og fikk god hjelp i det at jeg kan skrive hva jeg faktisk har gjort her. For å svare deg fra MITT ståsyn. Jeg har ikke noen doktorgrad i noe som helst, men har hørt og lært mitt iløpet av årene:) Hvilket treningstøy som anbefales blir veldig individuelt. Jeg digger tights, og løse t-skjorter. Det funker best for meg å løpe i tights, og løse tskjorter gjør at jeg ikke føler at puppene blir så mye i fokus. Lurt å ha litt forskjellig da. Jeg vil anbefale en/to tights, en løs treningsbukse til dager hvor du kanskje har styrke i fokus, og så har jeg en haremsbukse jeg bruker på yoga/ body balance timer Noen gode tskjorter som puster er også greit. Gode løpesokker er et must for meg! Når det gjelder sko blir dette i allefall VELDIG individuelt. Det absolutt beste er om du tar deg en tur innom en sportsbutikk hvor de kan se om du f.eks. overpronerer. Jeg er storfan av Löplabbet. Du må også se på hva du kommer til å bruke skoene til, du nevner at du kommer til å melde deg inn på et treningsstudio. Da vil det kanskje være lukrativt å ha gode sko for løping på mølle. Alt dette hjelper de deg med i butikken. Når man kan trene etter at man har spist er, you guessed it, veldig individuelt. Men jeg må i allefall ha en time på meg etter mat. Proteiner er byggematerialet kroppen din bruker for å bygge muskler, men uten karbohydrater vil ikke arbeiderne ha energi til å nettopp BYGGE muskler. Trege karbohydrater vil sørge for at du holder deg mett lengre. En god kombinasjon vil jeg anbefale, med kanskje en ekstra dose proteiner etter en hard økt med styrke. Det funker bra for meg i allefall. Ellers bør du tenke på det jeg liker å kalle "psykiske treningsøkter". Altså treningsøkter hvor du kanskje ikke føler at du kan yte mest fysisk, da er det greit å allikevel ta på seg treningstøyet og dra på treningssenteret for å VÆRE DER. Da får du det som vane å dra på treningssenteret, og det er derav vanskeligere å droppe treninga neste gang. Lykke til!!!
Gjest *Maja* Skrevet 19. september 2011 #3 Skrevet 19. september 2011 (endret) Nå har jeg bestemt meg! Sukker skal bort, og jeg skal gå til innkjøp av treningsklær når lønna kommer, melde med inn på treningsstudio! Erstatte fett med litt mer muskler er målet Men, jeg kommer nok til å slite med motivasjonen til tider og er veldig grønn på dette med trening så alle tips fra treningstøy til tips om trening og mat tas i mot med stoor takk! Skal ikke trene alene (heldigvis), har en venninne som kan alle appartene og som har lovet å pushe og motivere. Kommer ikke til å fortelle sambo at jeg skal begynne å trene, da han er typen til å le av sånt. Sier det heller når man kan se resultater. Så her kommer noen spørsmål sånn i farten: - Hvilke treningstøy anbefales? Gjerne tøy som puster slik at du ikke blir gjennomvåt... - hva med sko, er det en spesiell type jeg bør se etter? Kommer an på om du skal jogge, spinne eller trene aerobic. - Når kan man trene etter å ha spist (tenker da på om man få hold osv) Om jeg spiser litt lett kan jeg fint jogge etter 30 minutter, men det er individuelt. - Hva bør man spise mest av når man trener, proteiner eller "treige" karbohydrater? Begge deler! Hvitt kjøtt som kylling og svin, samt fet fisk er bra. Man trenger proteinene for å bygge muskler, og karbs for energi. Brun ris, grove pastaprodukter, Ryvita knekkebrød etc. - Hva ellers bør jeg tenke på? Om du er helt utrent så burde du starte forsiktig. Mange nybegynnere tar seg vann over hodet og starter alt for hardt og strengt og da er det lett å gå på en smell. Start foriktig med f.eks, powerwalk og innfør etterhvert joggeintervaller etterhvert som formen blir bedre. Når det kommer til styrke så sett deg godt inn i hvordan de forskjellige øvelsene skal gjøres slik at du ikke skader deg. Må også legge til aat jeg har senebetennelse og muligens carpal tunnel syndrom, da bør jeg kanskje ikke gå hardt til verks på armene helt enda? Det er mye bedre nå, men det er ikke helt borte enda. Håper noen vil svare og kanskje følge med på prosessen når jeg har kommet i gang! Endret 19. september 2011 av *Maja*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå