AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #1 Skrevet 17. september 2011 Jeg synes nesten jeg bruker alt for mye.. Så vil gjerne høre hvor mye tid dere bruker. Jeg/vi er på skolen fra 8 til 16 nesten hver eneste dag (ofte enda lengre i slutten av semesteret, hvor kvelder og netter av og til må taes i bruk). Tiden går med til forelesninger, gruppeoppgaver og prosjektskriving (og litt hygge inn i mellom:)). "Lekser" og forberedelse til forelesninger gjøres hjemme, og det tar jo en del timer det også. Så alt i alt bruker jeg mye mer tid enn en fulltidsjobb.
Gjesten Skrevet 17. september 2011 #2 Skrevet 17. september 2011 Jeg synes ikke det høres ut som alt for mye. Litt for mye kanskje, du må unne deg litt fritid og. Jeg synes 8-16 er veldig passende tid å være på skolen, men du burde kanskje gjøre forberedelser og sånn også innenfor den tiden, så du ikke sliter deg ut. Som sagt synes jeg 8-16 er passende tid, men det er totalt sett. Da synes jeg ikke du trenger å gjøre noe særlig utenom. 1
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #3 Skrevet 17. september 2011 Det varierer veldig. Som regel holder jeg på med studierelaterte ting mellom 08:00 og 18:00 hver dag. Det jeg ikke får gjort i løpet av den tiden, gjøres på kvelden/natta. Er mye jobb å studere, ja :-)
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #4 Skrevet 17. september 2011 Jeg er ikke ts, men jeg lurer også på dette.. Jeg har et "verre" problem, nemlig at jeg leser for lite Jeg kommer liksom ikke helt i gang.. I tillegg går jeg på et ganske krevende studie. Hadde vært kjekt om dere skrev (iallfall sånn ca) hva dere studerer i tillegg Jeg studerer jus og bruker ca 5 timer om dagen. Dette må økes til mer enn det doble ser jeg.
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #5 Skrevet 17. september 2011 Jeg synes ikke det høres ut som alt for mye. Litt for mye kanskje, du må unne deg litt fritid og. Jeg synes 8-16 er veldig passende tid å være på skolen, men du burde kanskje gjøre forberedelser og sånn også innenfor den tiden, så du ikke sliter deg ut. Som sagt synes jeg 8-16 er passende tid, men det er totalt sett. Da synes jeg ikke du trenger å gjøre noe særlig utenom. "Problemet" (ikke at det faktisk er et problem, jeg har jo valgt studiet selv), er at jeg må gjøre veldig mye utenom 8-16. Tiden på skulen går med til obligatoriske ting. All lesing av pensum, forberedelse etc. er nødt til å gjøres utenom denne tiden. Ellers er jeg enig i at 8-16 er passende tid.
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #6 Skrevet 17. september 2011 "Problemet" (ikke at det faktisk er et problem, jeg har jo valgt studiet selv), er at jeg må gjøre veldig mye utenom 8-16. Tiden på skulen går med til obligatoriske ting. All lesing av pensum, forberedelse etc. er nødt til å gjøres utenom denne tiden. Ellers er jeg enig i at 8-16 er passende tid. Hva studerer du?
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #7 Skrevet 17. september 2011 Hva studerer du? Mathematical economics. På et universitet hvor gruppearbeid fyller myyyye av tiden.
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #8 Skrevet 17. september 2011 Mathematical economics. På et universitet hvor gruppearbeid fyller myyyye av tiden. Oi det hørtes krevende ut ja =) Hva blir man etter endt utdannelse?
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #9 Skrevet 17. september 2011 Oi det hørtes krevende ut ja =) Hva blir man etter endt utdannelse? En blanding mellom matematiker og økonom.
Ethereal Skrevet 17. september 2011 #10 Skrevet 17. september 2011 Jeg har 5 forelesninger i uka, og de går jeg på. Ellers prøver jeg å lese 5 timer hver dag, med en fridag i uka. Utifra hva dere skriver føler jeg at jeg gjør alt for lite...
Gjesten Skrevet 17. september 2011 #11 Skrevet 17. september 2011 Jeg har 5 forelesninger i uka, og de går jeg på. Ellers prøver jeg å lese 5 timer hver dag, med en fridag i uka. Utifra hva dere skriver føler jeg at jeg gjør alt for lite... En fridag i tillegg til helgen, eller en fridag sånn at du leser 6 dager i uken?
Fandenivoldsk Skrevet 17. september 2011 #12 Skrevet 17. september 2011 Til nå: altfor lite. Førsteåret, førstesemester og hittil kun exphil og exfac-relatert. Synes det er dørgende kjedelig og gir altfor lett opp når jeg ikke skjønner noe.. men skal skjerpe meg, dra på alle forelesninger og lese mer. Gleder meg VELDIG til å komme ordentlig igang med selve studiet!
Ethereal Skrevet 17. september 2011 #13 Skrevet 17. september 2011 En fridag i tillegg til helgen, eller en fridag sånn at du leser 6 dager i uken? En fridag sånn at jeg leser 6 dager i uken
Gjesten Skrevet 17. september 2011 #14 Skrevet 17. september 2011 En fridag sånn at jeg leser 6 dager i uken Det er ganske sporty synes jeg, hos meg er lørdag og søndag helg, og helg er fri
AnonymBruker Skrevet 17. september 2011 #15 Skrevet 17. september 2011 Studerer 50 % og jobber 100% så jeg bruker ca.4 kvelder i uka (annen fast aktivitet 1 kveld i uka) og mange timer hver lørdag og søndag.
Deimos Skrevet 17. september 2011 #16 Skrevet 17. september 2011 Jeg prøver å være på universitetet mellom 8 - 16, mandag - fredag, men siden jeg også har en jobb ved siden av på akkurat samme sted (25 % stilling) er det umulig å bruke all tiden da på studering. Jeg tar som regel ikke helgene og ettermiddager til bruk, men framover nå så planlegger jeg å bruke helgene litt mer. Ettermiddager ville jeg nok ikke klart. Blir rimelig sliten, egentlig.
lys Skrevet 17. september 2011 #17 Skrevet 17. september 2011 Minimum 8-16 hver dag, men stort sett blir det en god del mer.
Gjest Anuket Skrevet 17. september 2011 #18 Skrevet 17. september 2011 Jeg går på historie. Jeg prøver å være på skolen senest 8.30 hver dag, selv de dagene jeg har fri. Jeg har ikke så mange forelesninger, men mye pensum. Så jeg sitter på skolen i gjennomsnitt 8.30-17.00. I tillegg har jeg fast vakt på jobben min om formiddagen (en gang i uken + ekstra vakter etter behov) og går rett på skolen og leser og trener etterpå. Nå har jeg begynt å lese enkelte lørdager og søndager, men jeg prøver å holde lørdag kveld og søndag fri. Men ofte sitter jeg på søndag og leser...
Ethereal Skrevet 17. september 2011 #19 Skrevet 17. september 2011 Det er ganske sporty synes jeg, hos meg er lørdag og søndag helg, og helg er fri Jeg blir likevel veldig imponert over dere som klarer å være der fra 8-16 hver ukedag! Dette må jeg prøve på uka som kommer!
AnonymBruker Skrevet 18. september 2011 #20 Skrevet 18. september 2011 Studiet mitt er normert til gjennomsnittlig 45 timer i uka gjennom hele semesteret, og det timetallet kommer man jaggu fort opp i :gjeiper: Bruker man "bare" timene fra 8 til 16 hver ukedag (en vanlig fulltidsjobb) så har man jo masse fritid i tillegg! Det gjelder vel å strukturere seg litt...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå