AnonymBruker Skrevet 15. september 2011 #1 Skrevet 15. september 2011 Om man vil ha personforsikring, så må man levere helseattest. Hva innebærer en helseattest? Hva må legen undersøke og hva slags tester må man ta?
AnonymBruker Skrevet 15. september 2011 #2 Skrevet 15. september 2011 Du fyller ute et ganske langt og omfattende skjema med hvilke sykdomeer du har/har hatt, skader du har hatt, sykmeldinger, hvor lenge du har vært sykmeldt og hvorfor, plager du har jevlig, medisiner du bruker osv. Du må også gi tillatelse til at de henter ut journalopplysninger fra fastlege, legevakt og sykehus som kan gi utfyllende info om opplysningene du gir. På bakgrunn av sjema og journalopplysninger tilbys du forsikring. Det kan være sykdommer som er reservert mot i forsikringen (har du f.eks depresjon får du ikke utebetalt forsikring om sykdomsårsaken er psykiatrisk) eller at du må betale mer for å være dekket (f.eks hvis du har lavt stoffskifte). Blir det ved behov for forsikringsutbetaling avslørt at du løy på helseattestsjemaet risikerer du å ikke få utebetalt noe som helst, evt få utbetalingen kraftig redusert, så det er best å være ærlig.
AnonymBruker Skrevet 15. september 2011 #3 Skrevet 15. september 2011 Undersøker de deg for alle mulige sykdommer også, da?
AnonymBruker Skrevet 15. september 2011 #4 Skrevet 15. september 2011 Jeg hadde tenkt tegne barneforsikring på barnet mitt, men h*n har hjertefeil og små problemer med lungene. Da vil de ikke dekke noe som går på hjerte og lunge. Droppet hele forsikringen. Har og hørt om voksne som har fått tilbud med helt latterlige høye priser fordi de har astma eller diabetes.
AnonymBruker Skrevet 15. september 2011 #5 Skrevet 15. september 2011 Jeg hørte om ei som ikke fikk en slik forsikring gjennom jobben grunnet hun hadde værthos kiropraktor 5 år tidligere.
Casall Skrevet 24. september 2011 #6 Skrevet 24. september 2011 Man må ikke til legen såvidt jeg vet, bare fylle ut skjemaet.
Cata Skrevet 24. september 2011 #7 Skrevet 24. september 2011 Man må ikke til legen såvidt jeg vet, bare fylle ut skjemaet. Stemmer. Jeg fylte bare ut skjema, men som det står i et innlegg lenger opp så signerte jeg på at de kunne kontakte fastlegen min om nødvendig. Tipper jeg ville blitt bedt om å ta en legeundersøkelse hvis de hadde funnet noe de var i tvil om. Et godt tips er for øvrig å tegne personforsikring mens man enda er "ung og frisk" så det er lite å henge seg opp i. En tidligere kollega måtte gjennom flere runder med forsikringsselskapet da han skulle tegne personforsikring. Årsaken? En operasjon han hadde hatt 7 år tidligere...
Gjest Blondie65 Skrevet 24. september 2011 #8 Skrevet 24. september 2011 Jeg fikk for ikke så lenge siden tilbud om en slik - 2000/mnd. Jeg lurte på om de var rablende sinnsyk?
Sissan9 Skrevet 24. september 2011 #9 Skrevet 24. september 2011 Undersøker de deg for alle mulige sykdommer også, da? Neida. Men de spør om du har vært hos legen siste fem år, og evt. hvorfor. Og så reserverer de fleste seg mot sykdommer som oppstår mindre enn 3 måneder ETTER at du har tegnet forsikringen. De henter også ut journal fra fastlegen din, ihvertfall noen ganger. Men du må ikke undersøkes noe ekstra, dersom du har sykdommer du IKKE har vært til behandling for, vil de ikke grave dem frem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå