Gjest Anonymous Skrevet 29. november 2003 #1 Skrevet 29. november 2003 Vi skal visst stamme fra apene, er det mange forskere som hevder og har teori om. Men hvordan har det seg at "pelsen" vår i dag har utviklet seg så forskjellig fra apene? Altså, vi har mistet mye hår, ihvertfall kvinnene, menn har fortsatt en del hår igjen. Men, apene hadde kort hår over det hele, på hodet også. De hadde jo ikke hårvekst på hodet som fortsatte å vokse så langt, som vårt hodehår gjør i dag, og ikke ellers på kroppen. Dette er sikkert et idiotisk innlegg og det finnes sikkert en logisk forklaring. Men likevel, det er rart at vårt hår vokser og vokser på hodet når ikke det gjør det på våre forfedre apene?? Dette var bare noe jeg kom til å tenke på:-) Jente
Gjest lurven Skrevet 29. november 2003 #2 Skrevet 29. november 2003 menneskene stammer ikke fra apene det var en art som utviklet seg i to litt forskjellige retnnger altså mennesker og aper
Gjest Anonymous Skrevet 29. november 2003 #3 Skrevet 29. november 2003 Mener du at vi ikke har utviklet oss fra apene, men at det var noe annet vi har utviklet oss fra...noe midt imellom aper og mennesker. I så fall hva? Forklar nærmere! Jente
Gjest lurven Skrevet 29. november 2003 #4 Skrevet 29. november 2003 Mener du at vi ikke har utviklet oss fra apene, men at det var noe annet vi har utviklet oss fra...noe midt imellom aper og mennesker. I så fall hva? Forklar nærmere! Jente vey ikke hva det var eksakt.. men hvis vi stammer fra apene...hvorfor stoppet apene å utvikle seg? ville ikke dagens aper etter mange generasjoner bli mennesker?
chimp Skrevet 29. november 2003 #5 Skrevet 29. november 2003 lurven har helt rett. Det fantes en nå utdødd art som det utgikk to grener fra; Den ene utviklet seg til dagens aper og den andre ble til mennesker. Mennesker og aper har felles stamfar, men menneskene stammer ikke fra apene!
Gjest Poirot Skrevet 29. november 2003 #6 Skrevet 29. november 2003 Mennesket har faktisk samme antall kroppshår som apene, men hårene er tynnere. Apene vil nok ikke bli mennesker, fordi de som sagt har skilt seg ut som en egen gren. Apene stoppet ikke å utvikle seg, for heller ikke de er i dag slik de var for millioner av år siden.
Gjest Poirot Skrevet 29. november 2003 #7 Skrevet 29. november 2003 Mener du at vi ikke har utviklet oss fra apene, men at det var noe annet vi har utviklet oss fra...noe midt imellom aper og mennesker. I så fall hva? Forklar nærmere! Jente The missing link.
Gjest Anonymous Skrevet 29. november 2003 #8 Skrevet 29. november 2003 Genetisk har mennesker mer til felles med griser enn med mange apearter. Kanskje er det grisene som har kommet lengst?
Gjest lurven Skrevet 29. november 2003 #9 Skrevet 29. november 2003 Mennesket har faktisk samme antall kroppshår som apene, men hårene er tynnere. Apene vil nok ikke bli mennesker, fordi de som sagt har skilt seg ut som en egen gren. Apene stoppet ikke å utvikle seg, for heller ikke de er i dag slik de var for millioner av år siden.nei det jeg mente var hvis menneskene hadde stammet direkte fra apene ville jo apene ha stoppet å utvikle seg fordi de ikke hadde utviklet seg til å bli mennesker
Gjest Poirot Skrevet 29. november 2003 #10 Skrevet 29. november 2003 nei det jeg mente var hvis menneskene hadde stammet direkte fra apene ville jo apene ha stoppet å utvikle seg fordi de ikke hadde utviklet seg til å bli mennesker Ja, det resonnementet er jeg enig i. Men slik er det jo ikke.
Gjest fhf Skrevet 10. desember 2003 #11 Skrevet 10. desember 2003 jeg syns synd på de apene som sitter igjen oppi treet og ikke er blitt mennesker!
Gjest GreenSky Skrevet 12. desember 2003 #12 Skrevet 12. desember 2003 Vi skal visst stamme fra apene, er det mange forskere som hevder og har teori om. Men hvordan har det seg at "pelsen" vår i dag har utviklet seg så forskjellig fra apene? Altså, vi har mistet mye hår, ihvertfall kvinnene, menn har fortsatt en del hår igjen. Men, apene hadde kort hår over det hele, på hodet også. De hadde jo ikke hårvekst på hodet som fortsatte å vokse så langt, som vårt hodehår gjør i dag, og ikke ellers på kroppen. Aper og mennekser har like mye hår/pels på kroppen. Forskjellen er at mennesker har så lyse/korte hår de nesten ikke synes. Hadde hårene derimot vært lengre og mørkere ville du sett at vi også er dekket av "pels"...
Gjest gjest1 Skrevet 12. desember 2003 #13 Skrevet 12. desember 2003 Mener du at vi ikke har utviklet oss fra apene, men at det var noe annet vi har utviklet oss fra...noe midt imellom aper og mennesker. I så fall hva? Forklar nærmere! Jente Den arten som mennesker og aper har utviklet seg fra vet vi ikke helt hva er. Det er det som kalles "The missing link". Vi deler ca 99% av genene vår med sjimpansen, men vi deler også mange gener med mange andre dyre arter. F.eks grisen. Det kommer av at de fleste patterdyr har en eller annen plass utviklet seg fra en felles stammor. og derfra har det gått i forskjellige retninger. Omternt som et tre som greiner seg ut. Derfor har mennesket og andre primater havnet på en grein. og grisen på en annen.
Gjest lurven Skrevet 12. desember 2003 #14 Skrevet 12. desember 2003 mennesker og mus deler også 80 prosent av de samme genene
AnonymBruker Skrevet 13. juni 2021 #15 Skrevet 13. juni 2021 Vi stammer fra dinousaurer. Det var dinsaurer vi var før Anonymkode: ca973...7c5
stan Skrevet 20. juni 2021 #16 Skrevet 20. juni 2021 lurven skrev (På 29.11.2003 den 17.36): vey ikke hva det var eksakt.. men hvis vi stammer fra apene...hvorfor stoppet apene å utvikle seg? ville ikke dagens aper etter mange generasjoner bli mennesker? Apene stoppet ikke å utvikle seg, men utviklet seg anderledes. Alle levende organismer er i konstant utvikling, men ikke all utvikling fører til nye arter.
Gjest lurven Skrevet 27. juni 2021 #17 Skrevet 27. juni 2021 stan skrev (På 20.6.2021 den 17.00): Apene stoppet ikke å utvikle seg, men utviklet seg anderledes. Alle levende organismer er i konstant utvikling, men ikke all utvikling fører til nye arter. ja men nå svarte du på mitt innlegg fra 2003 med 2021 briller, så lang tid tok det altså å få svaret på dette
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå