Nehalennia Skrevet 3. september 2011 #1 Skrevet 3. september 2011 (endret) Trenger noen tips for å unngå å spise den sjokoladen jeg ikke bør.. og hvordan jeg skal få på meg joggeskoene å dra ut å løpe når jeg har mest lyst til å ligge på sofaen...? HJELP!! corr: irker = virker Endret 3. september 2011 av Nehalennia
Ethereal Skrevet 3. september 2011 #2 Skrevet 3. september 2011 Det eneste som hjelper for meg er å spise regelmessig og nok gjennom hele dagen, gjerne en stor lunsj rundt kl. 1 som holder meg mett lenge. Dersom jeg slurver med maten eller går mer enn 4 timer mellom hvert måltid, sitter jeg plutselig med den ene hånda begravet dypt nedi smågodtposten og den andre full av pizza. Det slår aldri feil! Motivasjon til trening kommer også som regel hvis du spiser riktig, for da vil du få overskudd som varer hele dagen. Selv om man er flink til å trene så kommer det dager hvor man ikke føler motivasjonen, og mitt beste råd da er å tenke "nå skal jeg hvertfall trene i 15 minutter, så får jeg se hvordan det står til etter det". De fleste ganger orker jeg mer etter det, men dersom jeg ikke gjør det så lar jeg kroppen ta seg pause, og prøver på nytt dagen etter.
Gjest *Maja* Skrevet 3. september 2011 #3 Skrevet 3. september 2011 For meg hjalp det å spise jevnt, samt se på et bilde av en veltrent dame og tenke: Klarer hun det klarer jeg det! Nå er det så innarbeidet rutine at jeg ikke havner i den situasjonen lenger 1
Gjest fjosa Skrevet 4. september 2011 #4 Skrevet 4. september 2011 Spise regelmessig og droppe tilgjengeligheten på snopet. Ha gulrot/kålrot o.l liggende spiseklart i kjøleskapet om du må knaske på noe. Ta en kopp te, eller gå en tur(uten penger i lomma).
AnonymBruker Skrevet 4. september 2011 #5 Skrevet 4. september 2011 Samme som de andre her skriver. Så lenge jeg spiser før jeg blir sulten så har jeg ikke sug etter sjokolade. Så hvis jeg kjenner at jeg snart blir sulten, så spiser jeg allerede da, slik at jeg ikke får lyst på det. Om jeg driter i å spise og lar meg selv bli sulten så kan du vedde på at jeg kan snike i meg en sjokoladeplate.
Nehalennia Skrevet 4. september 2011 Forfatter #6 Skrevet 4. september 2011 Det eneste som hjelper for meg er å spise regelmessig og nok gjennom hele dagen, gjerne en stor lunsj rundt kl. 1 som holder meg mett lenge. Dersom jeg slurver med maten eller går mer enn 4 timer mellom hvert måltid, sitter jeg plutselig med den ene hånda begravet dypt nedi smågodtposten og den andre full av pizza. Det slår aldri feil! Motivasjon til trening kommer også som regel hvis du spiser riktig, for da vil du få overskudd som varer hele dagen. Selv om man er flink til å trene så kommer det dager hvor man ikke føler motivasjonen, og mitt beste råd da er å tenke "nå skal jeg hvertfall trene i 15 minutter, så får jeg se hvordan det står til etter det". De fleste ganger orker jeg mer etter det, men dersom jeg ikke gjør det så lar jeg kroppen ta seg pause, og prøver på nytt dagen etter. Den "15 minutter'n" var lur.. det må jeg prøve! 2
Nehalennia Skrevet 4. september 2011 Forfatter #7 Skrevet 4. september 2011 Spise regelmessig og droppe tilgjengeligheten på snopet. Ha gulrot/kålrot o.l liggende spiseklart i kjøleskapet om du må knaske på noe. Ta en kopp te, eller gå en tur(uten penger i lomma). hehe, ja uten penger.. har i perioder klart meg uten å spise godteri, kom til og med til et punkt hvor jeg kunne gå forbi sjokoladen på rema uten å tenke på den en gang. nå har ikke jeg noe mål om å bli fanatisk, men trenger noe å si til meg selv hver gang godterisuget kommer på en tirsdag.. da er det ikke lov :S
Nehalennia Skrevet 4. september 2011 Forfatter #8 Skrevet 4. september 2011 For meg hjalp det å spise jevnt, samt se på et bilde av en veltrent dame og tenke: Klarer hun det klarer jeg det! Nå er det så innarbeidet rutine at jeg ikke havner i den situasjonen lenger det bildet var lurt... henge på kjøleskapet kanskje..? hmm, lurt!
Gjest *Maja* Skrevet 4. september 2011 #9 Skrevet 4. september 2011 det bildet var lurt... henge på kjøleskapet kanskje..? hmm, lurt!
elvital Skrevet 4. september 2011 #10 Skrevet 4. september 2011 hehe, ja uten penger.. har i perioder klart meg uten å spise godteri, kom til og med til et punkt hvor jeg kunne gå forbi sjokoladen på rema uten å tenke på den en gang. nå har ikke jeg noe mål om å bli fanatisk, men trenger noe å si til meg selv hver gang godterisuget kommer på en tirsdag.. da er det ikke lov :S Det jeg gjorde var å kjøpe inn en plate eller to med 70% mørk kokesjokolade(som er "sunn"). Da kunne jeg ta meg en rute eller to om jeg var veldig godtesjuk uten at det er farlig. Den er også såpass sterk eller hva jeg skal si, så det holder som regel med en eller to ruter. (om man ser bortifra pms cravings... )
Nehalennia Skrevet 6. september 2011 Forfatter #11 Skrevet 6. september 2011 Det jeg gjorde var å kjøpe inn en plate eller to med 70% mørk kokesjokolade(som er "sunn"). Da kunne jeg ta meg en rute eller to om jeg var veldig godtesjuk uten at det er farlig. Den er også såpass sterk eller hva jeg skal si, så det holder som regel med en eller to ruter. (om man ser bortifra pms cravings... ) har prøvd det, funka ikke.. d er liksom ikke sjokolade.. kromtabletter funka ikke det heller! trenger rett og slett noe jeg kan si til meg selv "når d står på" som gjør at viljestyrken vinner!
skuggfaks Skrevet 6. september 2011 #12 Skrevet 6. september 2011 Det som hjalp meg å bli kvitt søtsuget var å kutte ut brus, både vanlig og lett-brus. Hvis jeg drikker en cola før lunsj, fyser jeg på bakevarer, potetgull og sjokolade, men hvis jeg holder meg til vann i løpet av arbeidsdagen, kjenner jeg ikke søtsuget i det hele tatt. Dette kom som lys fra klar himmel en dag jeg hadde glemt lommeboka hjemme og ikke fikk kjøpt meg den daglige morgen-colaen
baltazar Skrevet 6. september 2011 #13 Skrevet 6. september 2011 Problemet er at vi tenker for mye og når vi tenker for mye så psyker vi oss ned. Just do it!
Nehalennia Skrevet 8. september 2011 Forfatter #14 Skrevet 8. september 2011 Det som hjalp meg å bli kvitt søtsuget var å kutte ut brus, både vanlig og lett-brus. Hvis jeg drikker en cola før lunsj, fyser jeg på bakevarer, potetgull og sjokolade, men hvis jeg holder meg til vann i løpet av arbeidsdagen, kjenner jeg ikke søtsuget i det hele tatt. Dette kom som lys fra klar himmel en dag jeg hadde glemt lommeboka hjemme og ikke fikk kjøpt meg den daglige morgen-colaen har redusert brusdrikkingen veldig jeg og. syns ikke jeg merker den effekten du opplever desverre har prøvd kromtilskudd og uten merkbar effekt arg!
Nehalennia Skrevet 8. september 2011 Forfatter #15 Skrevet 8. september 2011 Problemet er at vi tenker for mye og når vi tenker for mye så psyker vi oss ned. Just do it! joda.. tror dere menn er flinkere enn oss jenter til å tenke mindre!! haha :D derfor leter jeg etter en magisk setning eller noe som jeg kan bruke som verktøy når d trengs :S
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå