AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #1 Skrevet 28. august 2011 Jeg har nettopp oppdaget at jeg er gravid, og regnet ut fra siste mens så har jeg termin nøyaktig samme dato som min manns nevø konfirmeres på andre kanten av landet. Jeg vet jo at det er tidlig ennå, mye kan skje. Men vi må bestille flybilletter ganske snart til konfirmasjonen for å få billige billetter på ønsket reisetidspunkt. Jeg vil jo ikke kjøpe billett til meg selv, for uansett om terminen endres eller barnet blir født langt unna termin så er det uaktuelt for meg å reise med fly i to timer på den tida der. Min mann har mest lyst til å droppe konfirmasjonen fordi han er redd han skal gå glipp av fødselen. Men sjansen for at barnet fødes akkurat den helga er vel egentlig ganske liten? Samtidig så vil både han og jeg angre veldig om han reiser og så går glipp av fødselen. Økonomien tillater heller ikke at vi kjøper dyre fullprisbilletter som kan endres. Og hvis vi venter for lenge med å bestemme oss så vet vi ikke om det er mulig å få tak i billigbilletter lenger. Mannen har to barn på 10 og 12 han skal ha med seg også. Men ingen vet jo helt når en fødsel vil finne sted. Barnet kan jo bli født to måneder for tidlig, og da kan mannen være ute på jobbreise og likevel gå glipp av det. Hva ville dere gjort? Ta med i betraktningen at økonomien er for stram til at vi ønsker å kjøpe billetter som kanskje ikke vil bli brukt.
AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #2 Skrevet 28. august 2011 Jeg forstår at at dere rådvill.. Det er ikke enkelt. Men jeg tror familien vil forstå at dere ikke kan komme når fødselen er i samme tidsrom. Jeg tror ikke jeg hadde tatt sjansen på å reise så nær en mulig fødsel. 1
AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #3 Skrevet 28. august 2011 Min mann har mest lyst til å droppe konfirmasjonen fordi han er redd han skal gå glipp av fødselen. Der har du svaret. 4
SmallTalk Skrevet 28. august 2011 #4 Skrevet 28. august 2011 En fødsel står over en konfirmasjon i prioritet, og det tror jeg de fleste vil forstå. 1
Gjest pysepusen Skrevet 28. august 2011 #5 Skrevet 28. august 2011 Hvis mannen selv vil droppe den så har dere jo svaret der Tror ikke mannen min heller hadde villet det når det treffer i tiden rundt termin.
Gjest Gjest Skrevet 28. august 2011 #6 Skrevet 28. august 2011 Herregud, det er jo sykt å reise bort til et arrangement som er samme dag som termin!! 1
Jannu Skrevet 28. august 2011 #7 Skrevet 28. august 2011 Tror de aller fleste forstår at han blir hjemme! Enten så kan du føde når som helst, eller så har dere en nyfødt. Takk pent nei, men send en gave!
AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #8 Skrevet 28. august 2011 TS her. Takk for svar. Vi blir nok til å takke nei. Kanskje barna hans kan reise i konfirmasjonen sammen med noen andre om de vil det. Bekymringen vår har vært at terminen kan jo fort flyttes til en uke eller to senere (det har jeg hørt en del oppleve), og fødselen kan i tillegg dra ut en uke eller to på overtid. Så ender vi kanskje med at det ikke blir noen fødsel før nesten en måned etter konfirmasjonen, og er redd folk da kan reagere. Men de skjønner vel at vi ikke kan spå og at vi må forholde oss til den datoen vi får?
SmallTalk Skrevet 28. august 2011 #9 Skrevet 28. august 2011 Kjære vene! Du kommer til å være høygravid, og de fleste bør klare å forstå at faren da heller bør være hjemme med kona si enn å være i konfirmasjonen til en eller annen nevø. 3
Darkannie Skrevet 28. august 2011 #10 Skrevet 28. august 2011 En fødsel står over en konfirmasjon i prioritet, og det tror jeg de fleste vil forstå. Signerer! Om det er noen som stusser over at han ikke kommer fordi kona hans går høygravid og kan poppe anytime hjemme, så er det dem det feiler noe! Evt. fødsel trumper konfirmasjon any day of the week!
AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #11 Skrevet 28. august 2011 Selv om termin flyttes eller du ender opp med overtid så er det ikke bare bare å være høygravid, hjemme alene og ha mannen et stykke unna. Du vet jo ikke hvilke plager du får (kan i verste fall ende opp med skikkelig bekkenløsning, men du kan også være i full fart). Og hvis den lille fødes før tiden så er det sikkert godt å ha far hjemme da også. Så hvis folk reagerer på at dere sier nei så får dere ignorere dem, men det er en god ide å høre om barna kan og vil reise med noen andre.
AnonymBruker Skrevet 28. august 2011 #12 Skrevet 28. august 2011 For min del hadde fly/togreiser og alt over et par timer i bil vært fullstendig uaktuelt fra og med tre-fire uker før fødselen + 2 uker etter. Hadde ikke bundet meg til noe som helt i tiden før eller etter fødselen uansett - ei heller etter fødsel(selv ikke for far alene - hadde tatt ting på "hvis det passer-basis) Kunne ikke brydd meg mindre om hva andre mente om det, jeg hadde ikke tatt sjangsen på føde uten far, og at han skulle gått glipp av en evt fødsel. Dessuten vil jeg ha mannen tilstede på evt "falske alarmer" - det er tross alt den største opplevelsen man kan ha, og jeg vil ha støtte hele veien - selv om det skulle gå over eller under tid.,
Timseh Skrevet 29. august 2011 #13 Skrevet 29. august 2011 Jeg hadde begynt å lure dersom han heller ville reise i konfirmasjon enn å være i nærheten rundt termin. De aller fleste flyselskap lar gravide reise frem til uke 36, men med legeattest. Noen synes det er ok at gravide reiser frem til uke 38 ved fremvisning av legeattest, men du aner ikke om du kommer til å ha et risikofylt svangerskap eller om du føder rundt termin. Hadde ALDRI våget å reise så nærmt termin. Gratulerer med graviditeten
LukaFrost Skrevet 29. august 2011 #14 Skrevet 29. august 2011 Jeg synes absolutt at mannen skal holde seg hjemme. Jeg skjønner ikke at det finnes noe anet aternativ.
Gjest snoopy_93 Skrevet 29. august 2011 #15 Skrevet 29. august 2011 Dere kan jo droppe å dra nå og heller ta det igjen noen mnd senere? At dere drar på besøk til de etter at barnet et født? Jeg tror de fleste skjønner at man ikke vil ut å reise når man er såpass nære termin og en fødsel som kan starte anytime.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå