AnonymBruker Skrevet 19. august 2011 #1 Skrevet 19. august 2011 Vi har nylig kjøpt en leilighet hvor det er påvist fukt i veggen der hvor det idag dusjes rett på flisene. Tilsynsgrad 2. Noe sprekk i fugingen. Først nå har vi begynt å tenke over alvoret i dette. Vi flytter ikke inn før om et par måneder. Greit, man kan sette inn et dusjkabinett og avvente, men er det mulig å få "tørket opp skaden" for så å fuge på nytt i det aktuelle området? Vi har ikke økonomi til noen renovering på lange tider.
AnonymBruker Skrevet 19. august 2011 #2 Skrevet 19. august 2011 La badet tørke i 8 uker med god ventilasjon. Dere kan også få kjøpt/leid en avfukter, men åtte uker er normen for å la et våtrom luftørke. En venninne har et gammelt bad og måtte sette inn dusjkabinett i påvente av oppussing av alle badene i borettslaget, noe som kanskje ikke vil bli aktuelt før om 2-5 år. Jeg vet ikke om det hjelper å fuge, har ingen erfaring med flislegging. Dusjkabinett kan du få billig på finn.no.
Sola^ Skrevet 19. august 2011 #3 Skrevet 19. august 2011 Fugene har ingen fuktsperre. Er det fuktproblemer i veggen i dusjen så er det ikkje pga. fugene. Eg ville nok satt opp dusjkabinett.
ashera Skrevet 21. august 2011 #4 Skrevet 21. august 2011 Riktig som Sola^ sier - det er underlaget, altså membranen, og ikke fugene som er problemet om det er fukt der. Fugene er bare kosmetikk. Jeg ville ha satt inn kabinett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå