AnonymBruker Skrevet 15. august 2011 #1 Skrevet 15. august 2011 Jeg er et jente på 19 år som rett og slett er dritt lei den moten unge norske jenter går med. Men det verste er at alle går ca. med den samme stilen, og i butikkene får du også stort sett kjøpe kun det som er i "trenden". Jeg virkelig savner en mer variert klestil i samfunnet vårt. Der vi kunne gått rundt slik vi ville, og ikke minst ha tilgang til det i butikkene og. Slik det er i mange andre land. Håper virkelig ikke det bare er meg som mener dette 1
FantasDick Skrevet 15. august 2011 #3 Skrevet 15. august 2011 (endret) Om du er drittlei moten (som endrer seg hele tiden) så la være å gå med det som in, da. Kjedebutikkene er fulle av plagg som ikke skriker fashion - disse kan du mikse som du selv vil. Gå innom andre butikker enn kjedebutikkene så skal jeg garantere deg at du finner alt annet enn siste mote. Gå på Fretex og andre bruktbutikker. Klikk deg rundt på nettbutikker og se på utvalget - det finnes så mange butikker med så mye forskjellige klær at jeg tror ikke du har sett 1/4 av utvalget engang - i så fall hadde du vel ikke kommet med disse tankene. Hvilken klesstil er det su har/er ute etter? Kanskje jeg og andre kan komme med noen tips til hvor du kan lete! Edit; faens skrivefeil! Endret 15. august 2011 av Zaphireh 1
Miki Skrevet 15. august 2011 #4 Skrevet 15. august 2011 Om du er drittlei moten (som endrer seg hele tiden) så la være å gå med det som in, da. Kjedebutikkene er fulle av plagg som ikke skriker fashion - disse kan du mikse som du selv vil. Gå innom andre butikker enn kjedebutikkene så skal jeg garantere deg at du finner alt annet enn siste mote. Gå på Fretex og andre bruktbutikker. Klikk deg rundt på nettbutikker og se på utvalget - det finnes så mange butikker med så mye forskjellige klær at jeg tror ikke du har sett 1/4 av utvalget engang - i så fall hadde du vel ikke kommet med disse tankene. Hvilken klesstil er det su har/er ute etter? Kanskje jeg og andre kan komme med noen tips til hvor du kan lete! Edit; faens skrivefeil! Tror hun mener at alle butikker selger klær i samme stil, farger, fasonger osv. så det blir liksom ikke så mye å velge mellom som hun skulle ha ønsket. Gina tricot hadde en periode med veldig stygge klær (synes jeg), men nå kommer de litt tilbake synes jeg. Ellers går jo "helt vanlig" aldri av moten (jeans, enkel top og genser osv).
FantasDick Skrevet 15. august 2011 #5 Skrevet 15. august 2011 ^ Alle butikkene kan ikke selge alt alle ønsker, til enhver tid. Er du ikke interessert i fashion så går du ikke inn på butikkene som er forholdsvis oppdaterte og skifter sortiment etter hva som in, da går på andre butikker. Masse, masse av det som selges på kjedebutikkene kan man mikse med andre plagg/sko/accs. til man blir blå i trynet uten å se ut som man følger moten. Det gjelder å være positiv, ha et åpent sinn og øyne samt ha litt tålmodighet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå