Mrs. Morgan Skrevet 15. august 2011 #1 Skrevet 15. august 2011 Jeg har trent regelmessig siden jeg var 14 år ca. Er 19 nå og trening har blitt en stor del av hverdagen min. Jeg er avhenig og dessuten syns jeg trening er gøy! Det får meg også til å føle meg bedre og friskere. Jeg får bedre selvtillit og ikke minst humør. Men etter at jeg flyttet hjem til foreldrene mine igjen (det er bare midlertidlig) har treningsmotivasjonen min bare forsvunnet! Jeg vet det har mye å gjøre med at jeg lenger ikke er medlem på treningssenter... noe som suger. Men samtidig så har jo foreldrene mine tredemølle og diverse apparater i kjelleren sin... Så jeg trener jo nesten gratis! Men likevel er det ikke så gøy. Jeg vil bare ha tilbake treningsmotivasjonen min! Det er så fryktelig lenge siden jeg har løpt 1 time liksom... I det siste har jeg bare giddet styrketrening og korte jogge/løpeturer på 20-30 minutter. Enten det er intervaller eller vanlig rolig tempo. Noen tips for å vekke treningsjenta i meg igjen?? Og hvordan spise sunt selv om jeg bor hjemme og ikke har særlig penger selv? hehe. Jeg føler på meg at det virkelig skal bli godt å få skaffa meg en jobb og tjene egne penger for så deretter flytte for meg selv igjen med kjæresten min og starte på nytt! Bli medlem på treningssenter, ha mitt eget kjøleskap og tjene mine egne penger osv osv. Men jeg kan ikke bare stoppe opp nå og vente til jeg har flyttet... Jeg må ha trening og sunt kosthold i hverdagen!
Eilertsen Skrevet 15. august 2011 #2 Skrevet 15. august 2011 Manglende struktur og rutiner kan ofte gjøre at treningen faller i mellom 2 stoler. Jeg motiveres av resultater og liker å føre logg over hva jeg gjør. På den måten konkurrerer jeg alltid med meg selv om å yte mer enn forrige gang. Jeg har alltid hatt som mål om at den neste treningen skal være bedre enn den forrige (på en eller annen måte). Sliter du med å spise sunt, er første steg å ha kontroll på energiinntaket. Ingenting er mer usunt enn at energiinntaket er det viktigste (relativt sett). Trener man, har man også plutselig et godt argument for å velge et sunt alternativ.
Supraspinatus Skrevet 15. august 2011 #3 Skrevet 15. august 2011 Meld deg på en konkurranse. Ski, sykkel, bakkeløp, maraton, hva-som-helst. Det gir ofte den motivasjonen som trengs. Du vil vel ikke ligge helt sist i feltet? En annen motivasjonsfaktor som Eilertsen sier er struktur. Lag en plan. Planlegg hele ukens treningsøkter på forhånd. Trener du mot en konkurranse kan du legge opp periodisering. Et tredje tips er å kjøpe bøker om trening. Motiverende å lese. Jeg får lyst å trene med en gang jeg begynner å lese.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå