Gå til innhold

Små chihuahua mer utsatt for helseproblemer?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er en chihuahua som er under to kilo mer utsatt for tidlig død og helseplager enn de som veier rundt 2,5 pluss?

En oppdretter som skal omplassere en voksen hund hevder det. Hans hund veier 2,8 og han påstår at alle de som er små i størrelsen er mer utsatt og oftere har helseplager. Men er det rett? Jeg trodde små individ ikke kunne brukes i avl, men at de var like sunne som alle andre innenfor rasen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja de er mer utsatt, som regel på grunn av beinbygningen. F.eks er kraniet kanskje for lite for hjernen.

  • Liker 1
Gjest Belle Gunnes
Skrevet

Husker ikke hva det heter, men de har gjerne en "åpning" i hodeskallen (slik nyfødte menneskebarn har) samt at hodeskallen kan være for liten for hjernen.

Skrevet

Husker ikke hva det heter, men de har gjerne en "åpning" i hodeskallen (slik nyfødte menneskebarn har) samt at hodeskallen kan være for liten for hjernen.

Samme type sykdom som cavalier king charles spaniel kan ha, altså syringomyeli?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...