Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

Vi kjøpte oss en leilighet som vi overtok første mai. I prospektet sto det opplyst om kondens fra toalett, men ingenting om lekkasje. Etter noen dager begynte det å virkelig renne vann ut fra siden av toalettskålen. Det kan beskrives som en kraftig stråle som renner ut fra siden av toalettsetet.

Hva bør vi gjøre? Er dette noe vi bør sende inn en reklamasjon på, eller er det noe vi må betale for å fikse selv? Setter pris på all hjelp.

Endret av rødstrupe
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er det noen grunn til å tro at det var feil ved toalettet fra før som førte til lekasjen, og er det i så fall en feil det er rimelig at forrige eier visste om?

Kondens fra/på toalett er ganske vanlig. I et varmt, og til tider fuktig, baderom vil det kalde vannet i sisternen avkjøle overflaten på toalettet og det dannes kondens. Dette er vanligvis nor helt annet enn at det er feil vel toalettet som fører til lekasje.

Dersom det er slik at det var feil ved toalettet OG forrige eier burde vært klar over det, kan dere ha noe å klage på. Men samtidig vil ikke dette utgjøre en vesentlig del i forhold til normal kjøpesum for en leilighet, så å komme til den konklusjon at det er en mangel kan likevel bli vanskelig. I tillegg, dersom kondensen var et resultat av en feil som forrige eier burde visst om og sagt fra om, har dere en selvstendig undersøkelsesplikt så lenge forrige eier sier i fra om kondensen, som da er symptomet på at noe kan være galt.

Skrevet (endret)

dite

Endret av rødstrupe
Skrevet

Ring en rørlegger. Det koster neppe mer enn 3-4 000 og da får du et nytt toalett

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...