AnonymBruker Skrevet 8. august 2011 #1 Skrevet 8. august 2011 Det sies jo at man får fin rumpe av å sykle. Jeg sykler en del hjemme, på en helt ordinær ergometersykkel. Har ikke vanlig sykkel, og kan ikke investere i det med det første heller. Greien er, at jeg har lyst på fin rumpe. Har ikke mulighet til å gå på noe treningssenter, for det er en time kjøring herfra, og til det strekker rett og slett ikke tiden til flere ganger i uken. Så, jeg lurer på om det er noe spesielt man kan gjøre hjemme, på ergometersykkelen, for å få flott rumpe? Jeg vil ned i vekt, eller ihvertfall få bort fett, og da er jeg livredd for at rumpen også forsvinner! MÅ ha rumpe!! Syns forøvrig styrketrening er dritkjedelig..
Wiggins Skrevet 8. august 2011 #2 Skrevet 8. august 2011 Hva med å sykle på en ordentlig sykkel da? Det gjør jeg, og det føles mye mer motiverende enn å sitte inne og tråkke. Det blir også mye mer variert belastning for kroppen. Jeg vet ikke hva du legger i "fin rumpe", men ved å bedrive utholdenhetstrening som sykling vil de fleste miste mer eller mindre av kroppens fettlagre. Siden du er så besatt av rumpe gjetter jeg på at du er hunnkjønn. Kvinnekroppen mister normalt lite fett på rumpa og hoftene når den mister fettvekt, og mer fett fra overkroppen. Det er selvsagt individuelle forskjeller. Enten du sykler på en ordentlig sykkel eller på en ergometersykkel er det ikke så mye du kan gjøre for å påvirke fasongen på rumpa, annet enn at du muligens mister litt fett.
AnonymBruker Skrevet 8. august 2011 #3 Skrevet 8. august 2011 Hva med å sykle på en ordentlig sykkel da? Det gjør jeg, og det føles mye mer motiverende enn å sitte inne og tråkke. Det blir også mye mer variert belastning for kroppen. Jeg vet ikke hva du legger i "fin rumpe", men ved å bedrive utholdenhetstrening som sykling vil de fleste miste mer eller mindre av kroppens fettlagre. Siden du er så besatt av rumpe gjetter jeg på at du er hunnkjønn. Kvinnekroppen mister normalt lite fett på rumpa og hoftene når den mister fettvekt, og mer fett fra overkroppen. Det er selvsagt individuelle forskjeller. Enten du sykler på en ordentlig sykkel eller på en ergometersykkel er det ikke så mye du kan gjøre for å påvirke fasongen på rumpa, annet enn at du muligens mister litt fett. Takk for svar! Nå har jeg ikke vanlig sykkel, ikke mulighet til å låne av noen, og det kommer ganske langt nede på listen over prioriteringer å bruke penger på for øyeblikket Du gjetter rett når du sier jeg er hunkjønn. Men blir rumpen og lårene strammere av å drive med sykling, eller er det bare fett som forsvinner? Har et inderlig ønske om slankere og fastere lår, og flott rund rumpe nemlig
Supraspinatus Skrevet 8. august 2011 #4 Skrevet 8. august 2011 Som Lance skriver er det ikke mulig å styre, eller forutsi hvor kroppen tar fett fra. Men styrking av sete og lår muskulatur, samt rygg og mage er viktig uansett om du vil ha fin rumpe eller ikke. Øvelser som gående utfall, knebøy i løseluften, enfots knebøy, stillestående høyde, planken, rygghev, pushups er eksempler på øvelser du kan gjøre uten vekter eller treningstudio.
Honeydew Skrevet 8. august 2011 #5 Skrevet 8. august 2011 Hvis du sykler "staaende" tar det mer paa rumpen, dvs mer muskelbygging der, dvs en mer "spretten" rumpe 1
hypergirl Skrevet 10. august 2011 #6 Skrevet 10. august 2011 Hvis du sykler "staaende" tar det mer paa rumpen, dvs mer muskelbygging der, dvs en mer "spretten" rumpe Må huske å ikke henge på styret da, som mange gjør........ jo mer mostand jo mer "styrketrening" får man også. Kan jo kjøre styrketråkk på sykkelen. Men det aller mest effektive er å trene styrke på beina ved siden av.
Gjest margrit Skrevet 10. august 2011 #7 Skrevet 10. august 2011 Sykle stående og len deg så langt bakover med bakpartiet du klarer så kjenner du at det tar mer i rumpeområdet.(Bruk styret som støtte)
en kompis Skrevet 10. august 2011 #8 Skrevet 10. august 2011 Sprettrompe du skal ha? da må det styrketrening til. Ikke for å være frekk altså, men de fleste tynne som sykler mye har slappe romper. Skal du aktivere Gluteus (rompemusklene) må det hoftedominerende øvelser til. Sykling er, slik jeg tolker det, mere en knedominerende øvelse. Som nevnt over, knebøy, utfall, både foreover og sideveis. Søk på nettet etter en fots glutebridge. I tillegg har du hip thrusts, men da må du nesten på et gym visst du ikke har utstyr hjemme. Minste tøtta som jeg har som pt-kunde er 55 kg og kjører rep på 125 kg;) sjekk ut Erik Sandviks nettside, mange geniale øvelser der!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå