AnonymBruker Skrevet 8. august 2011 #1 Skrevet 8. august 2011 Skal i dag i begravelse til en god venn og kollega. Hun var muslim. Det jeg lurer på, er hva jeg skal ha på meg? Andre fra jobben skal ha på seg bukse og topp (svart), altså ikke for pyntet. Er det da ok med svarte bukser, svart singlett og en lang, svart cardigan over, eller er dette for casual igjen? Lurer også på om det er ok om samboer har på seg vanlige mørke blå jeans (helt nye og pene), og en svart skjorte, eller om han skal kjøre dressbukse.
Pria Skrevet 8. august 2011 #2 Skrevet 8. august 2011 Ikke singlet til deg, bruk heller en hvit bluse. Ikke en dassete cardigan, bruk en pen jakke/blazer. Samboeren din bør bruke dressbukse.
lille-lure Skrevet 8. august 2011 #3 Skrevet 8. august 2011 synes anntrekket ditt virket fint, men ville bedt samboeren om å kjøre en sort bukse og skjorte. evt svart skjorte. med noen pene mansjettknapper
Gjest Skrevet 8. august 2011 #4 Skrevet 8. august 2011 Singlet, hverdagscardigan og dongeribukse har ingenting å gjøre i en begravelse. Når det er sagt, med unntak av den dongeribuksa, så tror jeg ikke at jeg hadde lagt merke til hva dere har på dere, så lenge det er i nøytrale farger (sort, hvit, noe grått), og dere ikke er naken/ vulgært kledd. 2
Gjest Spinell Skrevet 8. august 2011 #5 Skrevet 8. august 2011 Støtter Pria. Jeans, uansett hvor nye og pene de er, hører ikke hjemme i en begravelse. En cardigan synes jeg også høres for casual ut.
Gjest Badabing Skrevet 8. august 2011 #6 Skrevet 8. august 2011 Ikke singlet til deg, bruk heller en hvit bluse. Ikke en dassete cardigan, bruk en pen jakke/blazer. Samboeren din bør bruke dressbukse. Enig her. Selv ville jeg aldri gått i olabukse i begravelse, og det har jeg heller aldri sett før. Samboeren min har alltid sort dress i begravelse, med hvit skjorte innenfor. Sist hadde jeg sort (halvlangt) skjørt, hvit bluse og sort blazer.
AnonymBruker Skrevet 8. august 2011 #7 Skrevet 8. august 2011 Vel, det ble dressbukser på samboern, og svart bukse og en fin topp og cardigan (fin sådan) på meg. Følte meg absolutt ikke for lite pyntet, sa flertallet gikk "vanlig" kledd, med unntak av nærmeste familie.
Transelise Skrevet 9. august 2011 #8 Skrevet 9. august 2011 For ikke så lenge siden så var jeg i begravelse. Hadde på en sort knelang kjole ,sorte sko og strømper. Følte meg vel da andre damer ikke var så flinke å klæ seg i anledningen. Mennn var stort sett flinkere med sine mørke dresser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå