AnonymBruker Skrevet 30. juli 2011 #1 Skrevet 30. juli 2011 Altså; Jeg skal i dåp neste uke og lurer på om jeg skal velge kjole eller bunad? Veldig usikker i og med at det er sommer og fort kan bli veldig varmt med bunad! Vil høre hva dere mener! Lurer også på om det er upassende med høye hæler ( til kjole altså, tacky til bunad ) Setter pris på alle som svarer! Må foressten legge til at jeg er fadder, og skal stå fremme med dåpsfronten!
AnonymBruker Skrevet 30. juli 2011 #2 Skrevet 30. juli 2011 I vår slekt er bunad definitivt et must ved slike anledninger, både for damer og menn og barn. Men vi bor på vestlandet der det sjelden er for varmt til noe som helst, så vi har jo ikke det dillemmaet. Ingen hadde likevel reagert negativt på at noen gikk i kjole i stedet, men da snakker vi knelangt (eller lengre) og tildekkede skuldre i kirken. Høye stiletter med platå framme hadde nok blitt sett ganske rart på, men enkle, klassiske sko med opptil 7 cm hæl (ca) hadde nok passet fint. Jeg for min del prøver å tenke litt praktisk. Jeg går ikke i sko som gjør det umulig å bære dåpsbarnet et lite stykke uten å gå på trynet, for eksempel.
Gjest Zizzi Skrevet 30. juli 2011 #3 Skrevet 30. juli 2011 Med den varmen vi har på østlandet om dagen, kan det fort bli uholdbart med bunad, men dåp er jo en fin anledning for de som har bunad til å bruke den. Du kan kanskje bruke bunaden i kirken, også bytte til kjole til selskapet? Ellers er det ikke feil å bruke kjole heller da. Du kan fint ha høye heler på skoene du har til kjolen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå