EnKristenKar Skrevet 26. juli 2011 #1 Skrevet 26. juli 2011 Jeg er en Syvende Dags Adventist, så jeg fornekter læren om et evig brennende helvete med en evig pine. Tror på fortapelsen, men ikke at man skal pines i en evighet. Mener den læren stammer fra trusselene om skjærsilden fra den katolske kirke. Les denne linken, så skjønner dere hvorfor: Når den evige ild slokner Men, jeg lurte på hva Jehovas vitner tenker om dette. Tror dere på evige pinsler i helvete?
Gjest Elyssa Skrevet 27. juli 2011 #2 Skrevet 27. juli 2011 Nei, det gjør vi ikke :-) Vi tror at de døde er uten bevissthet, men at de vil bli oppreist på dommens dag og at de da vil bli dømt. Men er man død, så er man død.
Tobben70 Skrevet 27. juli 2011 #3 Skrevet 27. juli 2011 Nei, det gjør vi ikke :-) Vi tror at de døde er uten bevissthet, men at de vil bli oppreist på dommens dag og at de da vil bli dømt. Men er man død, så er man død. Men hva blir de dømt til? Evig "søvn" eller noe annet?
sofiemyr Skrevet 27. juli 2011 #4 Skrevet 27. juli 2011 Men hva blir de dømt til? Evig "søvn" eller noe annet? På det som Elyssa kaller dommens dag, eller litt penere - Jehovas dag - så er det opp til enhver og den dertil iboende hjertetilstand hva som skjer. Enten evig liv eller ikke. Ikke noe mellomalternativ. Nå er dette et omstendig emne som ikke lar seg forklare på noen få avsnitt men for å si det slik, selv Bibelselskapet vurderer å fjerne ordet "helvete" fra Bibelen i neste oversettelse fordi det er villedende.
Tobben70 Skrevet 27. juli 2011 #5 Skrevet 27. juli 2011 På det som Elyssa kaller dommens dag, eller litt penere - Jehovas dag - så er det opp til enhver og den dertil iboende hjertetilstand hva som skjer. Enten evig liv eller ikke. Ikke noe mellomalternativ. Nå er dette et omstendig emne som ikke lar seg forklare på noen få avsnitt men for å si det slik, selv Bibelselskapet vurderer å fjerne ordet "helvete" fra Bibelen i neste oversettelse fordi det er villedende. Hvis vi fjerner helvete fra religioner, står vi igjen med at de som tror skal få et evig liv, mens de som ikke tror opphører å eksistere. Det er ikke tvil om hva jeg ville velge. Bare tanken på å leve evig kan jo få deg til å bli tullete i hodet. Kan sikkert være greit de først 100 årene, kanskje enda lengre. Men hva med når du har levd i 1000000000 år i himmelen, og du bare så vidt har begynt? En skjebne verre en døden
sofiemyr Skrevet 27. juli 2011 #6 Skrevet 27. juli 2011 Hvis vi fjerner helvete fra religioner, står vi igjen med at de som tror skal få et evig liv, mens de som ikke tror opphører å eksistere. Det er ikke tvil om hva jeg ville velge. Bare tanken på å leve evig kan jo få deg til å bli tullete i hodet. Kan sikkert være greit de først 100 årene, kanskje enda lengre. Men hva med når du har levd i 1000000000 år i himmelen, og du bare så vidt har begynt? En skjebne verre en døden Tja, nå har ikke jeg noe håp om å leve i himmelen men på jorden - og i en situasjon hvor jeg kan få leve uten trengsler, sykdom, tap, vold, for ikke å snakke om tidsklemma - så kan det fort være ganske så ålreit det
Gjest Elyssa Skrevet 27. juli 2011 #7 Skrevet 27. juli 2011 Men hva blir de dømt til? Evig "søvn" eller noe annet? Ja, i så fall søvn - død. Tiden blir ikke som nå.
Tobben70 Skrevet 27. juli 2011 #8 Skrevet 27. juli 2011 Ja, i så fall søvn - død. Tiden blir ikke som nå. Hva er da vitsen med å tro? Da er det jo bare å leve dette livet, så er det ferdig. Helt ok for meg
EnKristenKar Skrevet 27. juli 2011 Forfatter #9 Skrevet 27. juli 2011 (endret) Hva er da vitsen med å tro? Da er det jo bare å leve dette livet, så er det ferdig. Helt ok for meg Spørs nå hvor lenge du rekker å "leve dette livet". Så i går kveld en video fra et foredrag der de tar for seg Bibelens profetier og hvordan den katolske kirke passer som Babylon, og paven som Antikrist. Videoen kan du se i linken under, og i videoen gis det grunner for å tro at den neste kommende paven vil sette igang en ny grusom forfølgelse av de sanne kristne (i pavens øyne kalt kjettere), etter at dyrets sår har blitt leget. Link Og for de som kjenner Bibelen, er det kjent at Antikrist bare skal holde på en kort stund før Jesus kommer tilbake... Endret 27. juli 2011 av EnKristenKar
Gjest Elyssa Skrevet 28. juli 2011 #10 Skrevet 28. juli 2011 Hva er da vitsen med å tro? For da får du liv..? :-)
AnonymBruker Skrevet 28. juli 2011 #11 Skrevet 28. juli 2011 For da får du liv..? :-) Så folk som ikke tror, har ikke liv?
Tobben70 Skrevet 28. juli 2011 #12 Skrevet 28. juli 2011 For da får du liv..? :-) Jeg har et liv! Eller hva mener du? Evig liv? Jeg er fornøyd med å bare ha dette livet, for så å dø når det er ferdig
Gjest Elyssa Skrevet 28. juli 2011 #13 Skrevet 28. juli 2011 Så folk som ikke tror, har ikke liv? Han spurte hva man vil bli dømt til på dommens dag. Og jeg sa enten død - som i søvn, eller liv. Vitsen med å tro er at da blir man dømt til liv. Mener vi Poenget er at vi ikke vet når denne dagen kommer, det kan være neste uke eller om 10 år. Er ikke sikkert du rekker å leve ut dette livet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå