roflgirl Skrevet 21. juli 2011 #1 Skrevet 21. juli 2011 Jeg har prøvd ALT! jeg tygger tyggis, gjesper, beveger kjeven, prøver og blåse ut. ALT! føler jeg.. jeg får så utrolig vondt når vi sagte med sikkert driver og lander, vi går sagte lavere og lavere liksom. da blir det så vondt i ørene mine og hodet at jeg gråter nesten på flyet, huff. dette er ikke noe gøy, skal fly igjen ikveld kl 8, er i bergen bor i trondheim, men gruer meg pga det blir så vondt. Noen tips?
Lady Lovelylocks Skrevet 21. juli 2011 #2 Skrevet 21. juli 2011 Jeg bruker alt samtidig jeg Ørepropper, nesespray og tyggis.
vesla86 Skrevet 21. juli 2011 #3 Skrevet 21. juli 2011 Jeg har det samme problemet, og må si jeg føler med deg. Det er grusomt! Jeg har operert vekk falske mandler/polypper, det hjalp litt, ellers syns jeg EarPlanes fungerer bra. Det er verdt et forsøk i hvert fall, du får tak i det på apoteket.
Ixnay Skrevet 21. juli 2011 #4 Skrevet 21. juli 2011 (endret) Du får propper som du kan sette i ørene.. De hjalp for meg. Jeg har samme problemet, veeeldig vondt spesielt ved landing. Ikke klarer jeg å utligne trykk selv heller. Prøvde slike ørepropper og da var det plutselig ikke så galt. Mener de kan kjøpes på apotek, selv kjøpte jeg på flyplassen. Edit for å legge til at jeg mener slike som Vesla86 linker til Endret 21. juli 2011 av Ixnay
AnonymBruker Skrevet 23. juli 2011 #5 Skrevet 23. juli 2011 Jeg holder for ørene, det hjelper. Men ser rart ut
Gjest Ruccola Skrevet 23. juli 2011 #6 Skrevet 23. juli 2011 Det som hjelper for meg er å holde meg for nesen mens jeg svelger tungt Da "popper" ørene, og jeg får høre igjen Gjør jeg ikke dette blir trykket for stort og det er vondt.
pialen Skrevet 23. juli 2011 #7 Skrevet 23. juli 2011 Jeg slet med dette, men så fikk jeg tips å ta nesespray FØR flyturen og også rett før vi begynte å gå ned. For min del hjalp det ganske så mye!! Lykke til :-)
Gjest Aria. Skrevet 24. juli 2011 #8 Skrevet 24. juli 2011 Jeg har også veldig stort problem med dette. Det gjør så vondt at jeg nesten alltid begynner å gråte. Føles som ørene skal sprekke hver sekund. Legen sa en gang at jeg hadde veldig trange øreganger. Og at jeg kunne sette inn dren i øret, så du kan jo vurdere dette. Ellers har ear planes hjulpet utrolig mye Kjøper det på apoteket. Bare husk å ta med nok, de funker dårligere etter en flytur, så da med til hjemreise evnt. flere hvis du skal mellomlande. Tok også nesespray en gang, det hjalp også, så det og earplanes redder meg. Fikk forresten en gang noe de kalte mikke mus ører av en flyvert, det var to plastkopper med papir som var dynket i kokende vann, holdt det slik at det dekket ørene og det hjalp. Men neste gang jeg fløy sa de at det gjorde det verre
Azalea Skrevet 24. juli 2011 #9 Skrevet 24. juli 2011 Jeg har også det samme problemet.. Men hjelper en del å ta nesespray en dag før jeg skal opp i fly, og før flyet tar av + før det begynner å gå ned igjen. I tillegg må jeg ha steeerke drops + masse vann. Da går det greit. Når det ikke går greit er jeg redd ørene skal sprenges, sykt vondt. Stråler nedover halsen og i kjeven. Veldig kjipt dette for jeg har så lyst til å dykke!! Har hoppet i fallskjerm, men det gikk overraskende greit.
bananbåt Skrevet 25. juli 2011 #10 Skrevet 25. juli 2011 SYns verken det hjelper å svelge, gjespe eller tygge tyggis. Men å holde seg for nesa, og blåse ut, uten at det kommer noe ut av munn, men lufta blir trøkt gjennom bihulene eller noe. Man kjenner ihvertfall at det åpner opp, Det utlikner trykket i ørene og hjelper sykt mye!
Mermaid Blues Skrevet 25. juli 2011 #11 Skrevet 25. juli 2011 Jeg er mye plaget med bihulene og utligning av trykk og det jeg har best erfaring med er rett og slett nesespray (saltvann), hyppig snyting og å drikke masse vann. Det er ytterst sjelden jeg har smertefri flyturer, men det demper hvertfall ubehaget Kanskje du kan spørre legen din om å undersøke at alt er som det skal med ørene/bihulene dine hvis dette er noe du er plaget med på hver flytur?
vesla86 Skrevet 28. juli 2011 #12 Skrevet 28. juli 2011 Men å holde seg for nesa, og blåse ut, uten at det kommer noe ut av munn, men lufta blir trøkt gjennom bihulene eller noe. Man kjenner ihvertfall at det åpner opp, Det utlikner trykket i ørene og hjelper sykt mye! En liten kommentar til dette, i teorien funker det vel best på vei ned, siden dette vil øke trykket inne i øret, og på vei ned blir jo lufttrykket utenfor høyere og høyere. På vei opp vil det kanskje funke bedre å prøve å lage "undertrykk" inne i øret ved å feks holde for nesa og svelge, siden luftrykket da blir lavere og lavere. Jeg sier i teorien fordi disse triksene sjelden funker på meg uansett. Og ja, man blir usedvanlig opptatt av lufttrykk og øreanatomi av å ha dette problemet
AnonymBruker Skrevet 28. juli 2011 #13 Skrevet 28. juli 2011 Jeg får også sånn at det gjøre grisevondt og det føles som om hodet skal eksplodere. Uansett, jeg klarer ikke forebygge det, men jeg blåser alltid, altså holder meg for nesa og munnen og blåser. Da går det alltid bort. Jeg har fjernet både polypper og mandler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå