Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Skal studere årsenhet i Nordisk fra høsten av, og er nysgjerrig på arbeidsmengden innenfor studiet? Er mye av det såkalt "selv lest", eller bør man følge forelesningene, og delta i plenum ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Du bør absolutt følge forelesninger. Er en del som er ganske vanskelig (norrønt etc), og det er alltid deilig å få forklart ting på forelesninger og seminar.

edit: og arbeidsmengde - eh, spørs jo hva du er vant til. Det er mye skjønnlitteratur du må lese på egen hånd da, så det tar noen ekstra timer.

Endret av Porcelain
Skrevet

Det er alltid en fordel å følge forelesninger og seminarer (spesielt det siste), men det kommer veldig ann på hvilke emner du skal ta :)

AnonymBruker
Skrevet

Jeg vil i alle fall anbefale deg å følge forelesningene i litteratur. I språk også, selvsagt, men i litteratur får man forskjellige lesninger som man ikke enkelt kan slå opp noe sted. Går du ikke på lit.forlesninger, får du en stor jobb med å sette deg inn i sekundærlitteratur.

Ellers vil jeg bare ønske deg lykke til. Jeg har selv gått dette, og jeg elsket det!!

AnonymBruker
Skrevet

Tusen takk :) Ser frem til et spennende år!

AnonymBruker
Skrevet

Hvilken skole skal du gå på? Jeg snuser også litt på nordisk :-)

AnonymBruker
Skrevet

UIB :)

Skrevet

Jeg har en mastergrad i nordisk litteratur fra UiO og anbefaler det på det varmeste :)

AnonymBruker
Skrevet

UIB :)

UIB, ja, da har jeg bare en ting å si: Gled deg!!

Skrevet

Skal på master i nordisk nå selv, og kan vel ikke si annet enn at det ikke var "den opprinnelige planen" - men det var utrolig kjekt å ta bachelorgraden, selv om ikke alt er like gøy hele tiden naturligvis. Vet ikke hvem som er forelesere nå, men jeg hadde iallfall mange veldig flinke :)

AnonymBruker
Skrevet

Jeg skal begynne på nordisk årsstudium ved NTNU til høsten. Noen som har gått der?

Jeg skal mest sannsynlig begynne på en bachelor i sykepleie neste høst, men søkte ikke der innen fristen i år. Hadde egentlig engelsk bachelor som førstevalg, men det slettet jeg da jeg ikke ønsker å ha ett år av en bachelorgrad på papiret. Så da jeg fikk tilbud om studieplass på nordisk årsstudium, takket jeg ja. Mest fordi jeg ikke har råd til å bo i Trondheim uten skolestipend siden jeg kun jobber deltid, men også fordi jeg ønsker å være i et studiemiljø siden jeg ikke har bodd så lenge i Trondheim, og ønsker å bli kjent med flere der.

Men jeg er litt usikker på om et årsstudium i nordisk er "flott å ha" på CV´en?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...