Ewita Skrevet 18. juli 2011 #1 Skrevet 18. juli 2011 hei har jobbet som renholder i 5 år, men siste året har jeg begynnt å studere så har bare sommerjobb hos firmaet i år. men leste et sted at tarifflønn for renholdere er 151 kr timen, men jeg får bare betalt 148 kr timen. er dette lov? og er dette riktig? har jo tross alt 5 års ansinitet!
Glitnir Skrevet 18. juli 2011 #3 Skrevet 18. juli 2011 Ja, det har de lov til med mindre virksomheten du jobber i er bundet av tariffavtale. Nå er det imidlertid vedtatt allmenngjøring av tariffbetingelser for renholdsbransjen, men det trer ikke i kraft før september (tror jeg). 1
Ewita Skrevet 19. juli 2011 Forfatter #4 Skrevet 19. juli 2011 så irriterende da. de burde ikke ha lov til det. er skikkelig sneky!
AnonymBruker Skrevet 20. juli 2011 #5 Skrevet 20. juli 2011 så irriterende da. de burde ikke ha lov til det. er skikkelig sneky! Hva i alle dager er sneaky med det? Du velger jo selv å si ja til et tilbud om en lønn - du kan forhandle eller slutte om du ikke er fornøyd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå