Conuren Skrevet 16. juli 2011 #1 Skrevet 16. juli 2011 Min kjærestes familie har foreslått å dra på cruise til neste år. Foreldrene vil at vi skal være sammen og oppleve ting. Altså ikke en storbyferie hvor alle er hver for seg og bare møtes til frokost og middag, og heller ikke typisk sydenferie. Vi har (heldigvis) fått lov å komme med forslag. Jeg blir EKSTREMT lett sjøsyk, liker generelt sett ikke båter og synes cruise høres litt klaustrofibisk ut. Jeg har aldri hatt lyst å dra på en sånn type ferie. Tanken på å være innestengt på en båt sånn er bare gyselig. Og jada. Jeg er veldig takknemlig for tilbudet, bare så det er sagt. Noen som har noen andre gode forslag til hva man kan gjøre? Kjøre Route66 ble nevnt, men forkastet fordi vi hadde måttet dele oss i to biler og blitt sittende i bil meste av tiden.
AnonymBruker Skrevet 16. juli 2011 #3 Skrevet 16. juli 2011 Hytte-til-hyttetur i fjellet. Dere kan avslutte turen i et av områdene som har mange aktiviteter, som for eksempel Lom/Otta/Sjoa-området som har rafting, kajakk, Lom bakeri og Arne Brimis Brimiland.
sequin Skrevet 16. juli 2011 #5 Skrevet 16. juli 2011 Safari? Det er jo gøy! Eller Petra i Jordan? Elvecruise i Egypt (det er jo litt nærmere land.. høhø), flysafari... Vandreturer i Italia, peru, new zealand,
Conuren Skrevet 16. juli 2011 Forfatter #6 Skrevet 16. juli 2011 Åh. Det hadde vært gøy å dra til Cape Town igjen. Har masse familie der. Jeg har og veldig lyst på safari. Kan prøve å foreslå noe sånt. Eneste er at turen skal vare ca 1 uke og det kan jo bli litt kort tid. Økonomi er jo og en ting. Cruiset kostet visst bare 7000+/- per person mens tur til Afrika, New Zealand, Australia, tur med den transsibirske jernbanen er temmelig mye dyrere. Fjellturer i Norge blir for likt det de vanligvis driver med. Om sommeren bor de langt oppi fjellene og de har vel vært over alt. Jeg kunne tenkt meg det, men tror det er utlandet som er tingen.
Gjest Thessie! Skrevet 16. juli 2011 #7 Skrevet 16. juli 2011 Hva med en tur til Polen og se på konsentrasjonsleirene og saltgruvene?
AnonymBruker Skrevet 16. juli 2011 #8 Skrevet 16. juli 2011 Vanskelig å finne noe innen det prissegmentet, men her er noen ideer: - sykkelferie i Danmark/Toscana/Provance eller Irland. - Leie seilbåt/katamaran i Kroatsia. - øyhopping i Hellas. - vinreise til Italia eller Frankrike. - spaferie på Island. - Rideferie på Island/Andalucia. - Litteraturinteressert gjeng - hva med Yorkshire? Her er en interresant rute dere kan kopiere: http://www.kulturreiser.no/traveloffer.cfm?nModuleType=1&product_Id=122448895
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå